Muhtarlardan Tebrik

Karatay Muhtarlar Derneği üyeleri, Dernek Başkanı Abdullah Kemikbaş ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ederek başarı diledi. Muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde çalışmak istediklerini belirterek, bölgelerine yapılacak yatırımların önceden kendilerine bildirilmesini, yatırım programı hazırlanırken kendi tekliflerinin de dikkate alınmasını istedi.

Başkan Tahir Akyürek, muhtarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, demokrasilerde hizmetin en önemli ayağının muhtarlıklar olduğunu belirtirken, 'Bizim yönetim anlayışımızda birlikte hizmet etmek vardır. Muhtarlarla birlikte şehrimize hizmet edeceğiz. Yeni yerel yönetimler yasasında muhtarlara geniş yetkiler tanınmaktadır. Muhtarlarımızla yapacağımız işbirliği sonucunda en doğru hizmeti yapacağımız inancındayım' dedi.

MAKAMINDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Başkan Akyürek, muhtarların ziyaretinin ardından makamında vatandaşların sorunlarını dinledi. Kapısını sürekli açık tutan Başkan Akyürek, gelen vatandaşların sorunlarının çözümlenmesi için ilgili birim amirlerine talimat verirken 'Belediyemizde 'Hayır' yasaklanmıştır. Bize gelen sorunlar belediyemizin çözümleyebileceği bir konuysa burada, değilse nerede çözümleneceği hususunda yardımcı olunacaktır' diye konuştu.

KONYASPOR'A BAŞSAĞILIĞI

Başkan Tahir Akyürek, ayrıca Konyaspor Yönetim Kurulu'nu binasında ziyaret ederek başsağlığı diledi. Akyürek, Konyaspor teknik direktörü Tevfik Lav'ın geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi üzerine duyduğu üzüntüyü dile getirerek, 'Değerli teknik direktörümüzü üzüntü verici bir olayda kaybetmek acımızı artırmıştır. Sayın Lav'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum. Sayın Lav'ı son yolculuğunda yalnız bırakmayacağız' şeklinde konuştu.

Akyürek, Tevfik Lav için düzenlenecek cenaze törenine katılacağını açıkladı.


Ana Sayfa