Mahallemizde Konu Komşu Günleri

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Şube Müdürlüğü (SAMM) tarafından Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci projesi kapsamında gerçekleştirilen Mahallemizde Konu Komşu Günleri programları sona erdi.

21 Ağustos-08 Eylül 2006 tarihleri arasında toplam 9 mahallede haftanın 3 günü 20.30-23.00 saatleri arasında gerçekleştirilen programlarda Türk Halk Müziği Konseri, ateş yutan adam, sihirbaz, Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Tiyatrosu tarafından sergilenen Yusufcuk adlı oyun büyük ilgi gördü. Programda yapılan yarışmalar neticesinde katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Mahallemizde Konu Komşu Günleri programlarının sonuncusu Bosna Hersek Mahallesinde yapıldı. Bu tür programların komşuluk ilişkilerini geliştirici ve bütünleştirici bir işleve sahip olduğunu ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Bu programlar sayesinde çocukların ve hemşehrilerimizin eğlenmiş olmaları ve belediyemiz önderliğinde mahallerinde unutulmaz anlar yaşamaları bizlere mutluluk verdi. Komşular arası ilişkilerin en üst düzeye çıkarılması ve komşuluk bağlarının artırılması için programlarımızı vatandaşlarımızın mahallelerine kadar götürdük. Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci çerçevesinde bundan sonra da bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz' dedi.


Ana Sayfa