Konya'yı 220 Bin Bayrakla Süsleyelim

Her yıl Cumhuriyet Bayramı öncesi bayrak dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Cumhuriyet Bayramı coşkusunun daha yoğun yaşanmasına katkıda bulunmak için 200 bini öğrencilere, 20 bini esnafa olmak üzere toplam 220 bin bayrak dağıttı.

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Cumhuriyet’in kuruluşunun 85’inci yılını kutlayarak, milletimizin varlık ve bağımsızlığının sembolü ve tarihten getirdiği en önemli hatıranın bayrak olduğunu söyledi.

Bu nedenle rengini şehitlerin kanından alan bayrağımızı her fırsatta gururla sergileyerek, onun her an gönüllerde, yüksekte durmasını arzuladıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Bağımsızlığına herkesten daha düşkün bir millet olarak bizlere düşen en önemli görev; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunmak, lider ülke olma yolunda birlik ve beraberlik içinde çalışmaktır. Şanlı ecdadımızın ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan ettiği bu topraklara her yönüyle sahip çıkmaktır” dedi.

EVLERİMİZE, İŞYERLERİMİZE BAYRAK ASALIM

Cumhuriyetin 85’inci kuruluş yıldönümünü kutladığımız bugünlerde Kurtuluş Savaşı’na en büyük desteği veren bir şehrin mensupları olarak şehrimizi şanlı bayrağımızla donatmak istediklerini dile getiren Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Yollarda, evlerimizde, işyerlerimizde dalgalanan bayrağımız, varlığımızı bize hatırlatacak, bağımsızlık duygularımızı perçinleyecek ve hürriyetimizi bize armağan eden ecdadımıza minnet duygularımızı ifade edecektir. Hepimiz biliyoruz ki, ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğruna ölen varsa vatandır.’ Canlarını vatanımız ve milletimiz için feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarken; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85. yıldönümü münasebetiyle hemşehrilerimize hediye ettiğimiz şanlı bayrağımızı, evlerimize, işyerlerimize asarak şehrimizde tarihi canlandırmanızı rica ediyorum. Bayram coşkusunun Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar olmasına vesile olmasını diliyor, Cumhuriyetimizin 85’inci yılını kutluyorum.”


Ana Sayfa