Konya'ya Yağmur'dan Sonra Yılın ilk Karı Düştü.

Türkiye, Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Tüm yurtta hava sıcaklıklarının, 8 ila 13 derece azalması bekleniyor. Kar yağışı, Trakya'dan başlamak üzere, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde etkili oluyor.

Tahminlere göre, Ege ve Akdeniz kıyıları dışında tüm bölgelere kar yağacak. Konya'da yılın ilk karı, sabah erken saatlerde yağdı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre

İç Anadolu'da çeşitli kentlerde yoğun olmak üzere kar yağışı görülüyor. Kuvvetli poyraz ile birlikte bu akşam bölgede şiddetini biraz daha arttıracak kar yağışının yarın Sivas ve çevresinde etkili olması bekleniyor.

Büyükşehir KIŞ'a hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve KOSKİ Genel Müdürlüğü don ve buzlanmalara karşı tedbirlerini artırdı. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri stokta yeterince tuz ve buz çözücü maddelerin bulunduğunu belirtirken, KOSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan su sayaçlarının koruma altına alınmasını istedi. Koruma altına alınmayan sayaçlarda meydana gelen donmaların ateş veya benzeri müdahalelerle çözümlenmeye çalışılmasının sayaçlarda hasara neden olacağı belirtildi.


Ana Sayfa