Konya'ya Kültür Park

Konya Büyükşehir Belediyesi, her yıl kültürel etkinliklerle zenginleştirdiği Konya Milli Fuarı'nı 33. yılında Konya Kültür Parkı olarak düzenleyecek. 1 Ağustos 2003 tarihinde açılacak parkı vatandaşlar ücretsiz gezebilecek.

Alışveriş merkezlerinin yanı sıra bir çok eğlence programı ve etkinliklere ev sahipliği yapacak park, yeni düzenlemelerle halkın eğlence ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek.

Yaz boyunca açık kalacak parkta, geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören Altınbaşak Kültür Sanat Etkinlikleri yine en gözde programlarla devam edecek. Birbirinden güzel konserlerle renklenecek park, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Özgün Müziğin usta sanatçılarını misafir edecek.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Konya Büyükşehir belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı, Kültür Parkı'nda Konyaspor için bir stand açılacağını duyurdu. Yaz sonuna kadar açık olacak standda 10 yıllık özlemin sona ermesinin ardından şehri sevince boğan Konyaspor'un önemli maçlarında çekilen fotoğraflar sergilenecek.

İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı, daha önceleri Konya Milli Fuarı'nda alışveriş merkezi olarak hizmet veren Türk Evleri'nin bu yıl da kiraya verileceğini bildirdi.


Ana Sayfa