Konya'daki 234 Okul Bahçesi Ağaçlandırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde şehir genelindeki 234 resmi ve özel ilköğretim okulu ve lisenin bahçesini ağaçlandırdı.

OKULLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ

Karatay Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nde düzenlenen ağaçlandırma çalışmalarına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yıl sonuna kadar Konya'da bahçesi düzenlenmeyen, boyası yapılmayan ve fiziki ihtiyaçları karşılanmayan okul kalmayacağını ifade etti. Konya'nın güzel bir işbirliği örneği yaşadığını vurgulayan Başkan Akyürek, 'Konya'da, belediyelerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz, Milli Eğitim Müdürümüz ve İl Özel İdare hep birlikte el ele vermiş durumdayız. Bizimle işbirliği yaparak okullarımızın çevre düzeni ve ağaçlandırılmasında emeği geçen Milli Eğitim Müdürümüze ve okul yöneticilerine teşekkür ediyorum' dedi. Başkan Akyürek, fiziki ihtiyacı ve çevre düzenlemesi yapılacak okulları Büyükşehir Belediyesi'ne başvurmaya davet etti.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de, Büyükşehir Belediyesi'nin her zaman eğitim camiasının destekçisi olduğunu vurgulayarak, ülke genelinde sürdürülen Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyasına destek veren ve okulları ağaçlandıran Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte okul bahçesine ağaç dikti.

3 BİN ADET FİDAN

Konya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince 28 Aralık 2006 tarihinden itibaren şehir genelinde 234 okula 3 bin adet yetişmiş kaliteli karaçam, ters dut, akasya, sedir, akçaağaç, huş, dişbudak ve çınar fidanları dikildi.


Ana Sayfa