Konya Şantiyeye Dönecek

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü personele yönelik 'KOSKİ Gecesi' düzenledi. Geceye Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ve çalışanları katıldı. Yoğun ilgi gören gecenin açış konuşmasını yapan KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Konya'nın örnek kurumlarından olan KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün önemli yatırımlara imza attığını söyledi. Yatırım alanları hakkında bilgi veren Yüzügüldü, hedeflerinin 2005 yılında yatırımlarını ikiye katlayarak daha düzenli bir altyapı hizmeti sunmak olduğunu bildirdi.

Gecede personele yönelik bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çalışanlara yönelik organize edilen programların artırılmasını istedi. Başkan Akyürek, 'Personele yönelik düzenlenen geceler ve etkinlikler çalışma azmimizi daha da artırıyor. Bu tür programların yaygınlaştırılması ve artırılmasından yanayız' dedi.

Başkan Akyürek, önemli mesajlar verdiği konuşmasında şunları söyledi :

BORDÜRSÜZ,TAŞSIZ,DÜZENSİZ YER KALMAYACAK

'Büyükşehir Belediye Başkanları ile İstanbul'da yaptığımız bir toplantıda nüfusu bizden az olduğu halde 2-3 milyar dolar borcun altına giren belediyelerin olduğunu gördük. Yapılan 2-3 milyar dolarlık borcun karşılığında kayda değer bir yatırım olmadığını da öğrendik. Bu bakımdan Konya halkı adına şükür ettim. Konya'da Belediye Başkanlığı, Genel Müdürlük ve Genel Sekreterlik yapanlar hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsunlar şehre hizmet etmişlerdir. Konya'yı bugün ki noktaya getirmişlerdir. Bizde yapacağımız çalışmalarla devir aldığımız başkanlık sürecinde şehrimizi daha ileri noktalara taşıma gayreti içinde olacağız. Şu anda çalışmaları devam eden çevre yolları düzenleme çalışmalarımız şehrimizdeki tüm çevre yolarında gerçekleştirilecektir. Ankara, İstanbul, Beyşehir, Seydişehir, Ereğli, Adana ve diğer çevre yollarında bordürsüz, taşsız, düzensiz yer bırakmayacağız. Yol kime ait olursa olsun şehirdeki tüm çevre yolları düzenlenerek şehre yeni yeşil ve düzenli alanlar kazandırılacaktır.

BÜTÇENİN ÇOĞUNLUĞU YATIRIMLARA

Geçtiğimiz yıl çalışma takvimimiz sürecinde bütçemizin yüzde 40'lık bölümünü yatırımlara ayırdık. Şehrimizin değişik noktalarında 63-64 ekiple hizmet ürettik. 2005 yılı bütçemizi geçtiğimiz yıla oranla ikiye katladık. Bu yıl bütçemizin yüzde 50'den fazlasını yatırımlara ayırdık. 2005 yılında Konya bir şantiye dönecek ve beklediği hizmetler gerçekleşecek. Yapacağımız alt-üst geçitler, ana arterler ve yeni caddelerle şehrin trafiğini rahatlatacağız. Yine çevresel alanlarda ve sosyal konularda yapacağımız yatırımlarla şehrimize önemli katkılar sağlayacağız. Yapacağımız bu çalışmalarda en büyük görev çalışanlarımıza düşüyor'

Gecede KOSKİ Genel Müdürlüğü'nde çeşitli birimlerde çalışan personelin hazırladığı sunumlarla Büyükşehir Belediyesi Taekwando Kulübü öğrencilerinin gösterileri yapıldı. Programın ardından KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden emekli olanlara birer şükran plaketi verildi


Ana Sayfa