Konya Ramazan Bayramı'nda Pakistan'da

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya merkezde görev yapan mahalle muhtarları ve eşlerine Bera Otel'de iftar yemeği ikramında bulundu. Muhtarların çoğunluğunun katıldığı yemek organizasyonunu Konya Muhtarlar Derneği ile Karatay Muhtarlar Derneği ortaklaşa yaptı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı yemekte konuşan Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz, Başkan Tahir Akyürek'e muhtarlara yaklaşımı ve sorunlara getirdiği akılcı çözümler dolayısıyla teşekkür ederken Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarının kendilerini memnun ettiğini bildirdi.

CUMHURİYET BAYRAMI'NA KUTLAMA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise konuşmasına Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak başladı. Başkan Akyürek, ' Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyetin 82.yıl dönümünü kutluyoruz. Millet olarak Cumhuriyet'i hep birlikte kurduk. Ülkemiz coğrafik konumu itibariyle düşmanlarıyla uğraşmaya devam ediyor. 82 yıl sonra Türkiye gelişmişlik olarak 16-17. sıralara yerleşmiştir. Hedefimiz Türkiye'yi hep birlikte ilk 5'e ilk 3'e çıkarmaktır. Bunun yolu birlik olmaktan, devletle milletin kucaklaşmasından geçiyor. Cumhuriyet, halkın kendini yönetmesi demektir. Bu vesileyle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Ayrıca yarın gece Kadir Gecesi'ni kutlayacağız. Cenab-ı haktan temennimiz Kadir Gecesi'ni de nice hayırların geleceği, şerlerin defedileceği gece kılsın. Kadir gecenizi kutluyorum. Cenab-ı hak Kadir gecesini hep birlikte sağlık ve afiyet içerisinde geçirmeyi ve tekrar tekrar kavuşturmayı nasip etsin' dedi.

PAKİSTAN'A YARDIMLAR SÜRECEK

Konya'nın vakıflar, dernekler ve belediyeler haricinde kişi bazında da kendisini insanlığa adayan vatandaşlara sahip olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, bunun önemli bir değer olduğunu belirtti. Başkan Akyürek, başkalarının acılarını paylaşmasını ve onlara yardımcı olmayı seven Konya halkını en iyi şekilde temsil etme gayreti içinde olduklarını belirtirken 'Endonezya'nın Sumatra adasında meydana gelen tsunami felaketinin ardından yardım amaçlı bölgeye ilk giden ekipler arasında Konya yardım ekibimiz de yer almıştır. Orada yetimlere yönelik hizmetlerimizin yanında aşevi ve sağlıklı su hizmeti sunmuştuk. Pakistan'da meydana gelen depremin ardından da bölgeye giden ilk yardım ekipleri arasında yer aldık. Orada şu anda aşevi ve su hizmeti verilmektedir. Bütün insanlığın acısı bizim acımızdır. Pakistan ile yakınlığımız biraz daha farklı. Keşmir'in başkenti Muzafferabad'ta 4 bin kişiye günlük yemek çıkarıyoruz. Birkaç tır dolusu çadır ve ısıtma cihazı gönderdik. Ramazan bayramında arkadaşlarımız orada hizmetlerini yürütecekler. Oradaki yardım faaliyetlerimiz devam edecek' diye konuştu.

Başkan Akyürek, konuşmasını 'Konya'yı yöneten, hizmet eden tüm belediye başkanlarımızdan ve muhtarlarımızdan Allah razı olsun' diye bitirdi.


Ana Sayfa