Konya Fenerbahçe'ye Hazırlanıyor

Yeğenoğlu, Konya'da ciddi bir tesisleşme çalışmasının devam ettiğini belirterek, şu ana kadar 22 yatırımın yapımının tamamlandığını, 21 yatırımının ise devam ettiğini kaydetti. Devam eden yatırımlardan bir kısmının Konya Atatürk Stadı'nın yenilenmesi ve bakım çalışmaları ile ilgili olduğunu kaydeden Yeğenoğlu '3 Aralık'ta yapılacak Konyaspor-Fenerbahçe Türkiye Kupası maçına kadar açık tribünün üzeri tamamen örtülecek. Şu ana kadar açık tribününün üzerini kapatmakta kullanılan metal iskeletin tamamı bitirildi. Yaklaşık bir hafta içinde de metal iskeletin giydirilme çalışması da tamamlanarak çalışmalar maç gününe kadar sona erdirilecek' dedi.

Açık tribünün üzerinin kapatma çalışmalarının yaklaşık 330 milyar liraya mal olacağını belirten Yeğenoğlu, 'Maç için, Atatürk Spor Sitesi çevre duvarı demirlendi, Atatürk Stadı'nın yayın düzeni ise yenilendi. Stadın kuzey giriş seyirci tribünü kapatılırken, protokol tribünü modernize edildi, stattaki tüm koltuklar elden geçirildi.'

Öte yandan, Konya genelinde ciddi bir tesisleşme hamlesi başlattıklarını ifade eden Yeğenoğlu, 600 milyar liraya tamamlanarak açılmayı bekleyen Saraçoğlu Uluslararası Tartan Pisti başta olmak üzere 22 yatırımın tamamlandığını, ödenekleri düzenli olarak gelen 21 yatırımın da devam ettiğini sözlerine ekledi.


Ana Sayfa