Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne Mavi Bayrak

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü su tasarruf çalışmaları çerçevesinde Konya’da liseler arasında en çok su tasarrufu sağlayan okul olan Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne Mavi Bayrak verildi.

TASARRUFTA ÖRNEK ÇALIŞMA

Konuyla ilgili düzenlenen törene katılan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, dünyanın gündeminin su olduğunu belirterek, gelecekte insanlar arasında su nedeniyle mücadelelerin yaşanacağının öngörüldüğünü ifade etti. Konya’da tasarruf konusunda son yıllarda yapılan çalışmaların başarılı olduğunu vurgulayan Şahin, örnek çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

GELECEK GENÇLER TARAFINDAN KURULACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, su tasarrufu için yürütülen çalışmalara Konya’da herkesin destek verdiğini ve bir yılda yüzde 10’dan fazla su tasarrufu sağlandığını kaydederek, bu çalışmanın Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Tasarruf çalışmalarına en büyük katkıyı okulların verdiğini hatırlatan Başkan Akyürek, okullardaki su tasarrufunun ise bir yıl öncesine göre yüzde 30’un üzerinde olduğunu ifade etti. Bu başarının geleceğin gençler tarafından kurulacağının ve eğitimle sorunların çözüleceğinin göstergesi olduğunu belirten Başkan Akyürek, “Okullarımız ve çocuklarımız için ne yapsak azdır. Bu konuda ne kadar gayret gösterilirse geleceğimiz o kadar aydınlık olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Selçuklu Kaymakamı Şükrü Görücü ve KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Okul Müdürü Numan Zengen’e Mavi Bayrak ve sertifika verdiler.

Başkan Akyürek ve beraberindekiler daha sonra öğrenciler tarafından okul bahçesinde açılan resim sergisini gezdiler.


Ana Sayfa