Konya, Başbakan Erdoğan İle Buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık 2008 Çarşamba günü gerçekleştireceği Büyükşehir Belediyesi’nin 422 milyon YTL tutarındaki 88 yatırımının açılışı ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

BAŞBAKAN KONYA’YA DEĞER VERİYOR

Bera Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Akyürek, Başbakan Erdoğan’ın 2003 yılından bu yana 6’ncı kez Şeb-i Arus törenlerine katıldığını hatırlatarak, Başbakanın bu ilgisinin Konya’ya ve Konya’nın temsil ettiği manaya verdiği önemi gösterdiğini vurguladı.

Yaptıkları çalışmalarda iki önemli hedefleri olduğunu anlatan Başkan Akyürek, bunların yapılamayanın yapılması ve kalitenin artırılması olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin 88 yatırımının açılışının aynı anda yapılacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Devam eden birçok yatırımlarımızın yanı sıra, 88 yatırımı açılışa hazırladık. Eserlerin hepsine ayrı ayrı açılış yapmak yerine toplu açılış ile zaman kazanmak istedik. Bu eserlerin hepsi şehrimiz tarihinde önemli bir aşamadır” dedi.

Açılış töreninin Kent Meydanı olarak ayrılan Eski Adliye alanında yapılacağını vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Yeni Adliye binasının Konya’ya kazandırılması ve Kent Meydanı yapılması konusunda hükümetimizin büyük desteği oldu. Töreni orada yaparak hem Başbakanımıza teşekkür edeceğiz, hem de Kent Meydanı çalışmalarını başlatmış olacağız.”

TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE DAVET

422 milyon YTL’ye mal olan 88 yatırımın Konya tarihindeki en önemli yatırım hamlelerinden biri olduğunun altını çizen Başkan Akyürek, 17 Aralık 2008 Çarşamba günü saat 13.00’te Eski Adliye alanında Başbakan Erdoğan tarafından yapılacak toplu açılış törenine tüm Konyalıları davet etti.


Ana Sayfa