İngiltere Büyükelçisi Büyükşehir'i Ziyaret Etti

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird, Konya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek, Başkan Vekili Mithat Büyükalim ile görüştü.

Anaodolu Kartalı tatbikatı kapsamında şehrimizde bulunan Büyükelçi Baird, Türkiye'de 8 aydır görev yaptığını belirterek, ilk kez ziyaret ettiği Konya'dan etkilendiğini söyledi. Türkiye'de İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerin dışındaki şehirlerdeki yatırım alanlarını araştırarak bu alanlara İngiliz işadamlarının yönelmesini sağlamayı amaçladıklarını anlatan Büyükelçi Baird, Konya'nın yatırım fırsatları ile Avrupa'nın dikkatini çektiğini söyledi. Baird, otomotiv yedek parçası ve tarım alanında güçlü olan Konya'nın İngiltere ile paralellik gösterdiğini sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim de, Konya'nın sürekli gelişen bir şehir olduğunu belirterek, Finansal Times Gazetesi tarafından yapılan araştırmada Konya'nın Avrupa'da yatırım yapılacak şehirler arasında yer aldığını ifade etti. Büyükalim, yabancı işadamlarının Konya'da yatırım yapmaları için her türlü kolaylığın sağlandığını vurguladı.

Ziyaretin sonunda İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird, Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri'ni imzaladı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim, Büyükelçi Baird'e İngilizce Mesnevi ile üzerinde semazen figürü bulunan tablo hediye etti. Büyükelçi Baird de Büyükalim'e kitap hediye etti.


Ana Sayfa