ilk 500 Firma Arasına Giren 6 Firmaya Teşekkür

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclisi İstanbul Ticaret Odası tarafından geçtiğimiz günlerde belirlenen ilk büyük 500 firma arasına girmeyi başaran Konya firmalarını ödüllendirdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen mutat meclis toplantısında ilk 500 firma arasına giren Konya Şeker A.Ş., Kombassan Kağıt A.Ş.,Konya Çimento A.Ş., Altınapa Değirmen A.Ş., Ova Un A.Ş. ve Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş. birer teşekkür plaketiyle ödüllendirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOBİ merkezi konumunda olan Konya'nın artık hızla büyük firmalara yönelmesi ve büyümeye hazır olması gerektiğini belirterek 'İstanbul Ticaret Odası tarafından duyurulan Türkiye'deki ilk 500 firma arasında 6 Konya firması da bulunmaktadır. Bu firmalarımız gurur kaynağımızdır. Firmalarımızın açtığı yolda, yeni firmalarımızın giderek bu rakamın daha yukarılara çıkacağına inanıyorum. Ülkemizin ekonomik açıdan güçlenmesi devlet yatırımlarından ziyade özel şirketlerimizin yatırımlarıyla mümkündür. Şirketler arası rekabet ülkeler arası rekabetin yerini almıştır. Artık güçlü ülke yerine güçlü şirket söylemleri vardır. Dünya hızla globalleşmektedir. Sadece yerele hizmet etmek, yerele yönelik üretim yaparak büyümek mümkün değildir. Dünyanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak büyümek mümkündür. Konyamızda markalaşmada eksiklikler ve yanlışlıklar var. Bunları gidermek durumundayız. Konya bir KOBİ merkezidir. Artık orta ölçekli firmalardan büyük firmalara geçmek ve dünya piyasalarına açılmak durumundayız. Rekabete ve büyümeye hazır olmalıyız.'dedi.

Konya'da planlı gelişim ve istikrarlı üretim gösteren çok sayıda firma olduğunu belirten Başkan Akyürek, '6 şirketimizin şehrimize önemli katkıları olmuştur. İlk 500'e girebilecek düzeyde olan ve şehrimize önemli katkı sağlayan çok firmamız var. Konya'nın yüzünü ak ettiğiniz, şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için hemşehrilerim adına firmalarımıza teşekkür ediyorum.'şeklinde konuştu.

Daha sonra Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Meclis Üyeleri firma temsilcilerine Büyükşehir Belediyesi Meclisi adına birer teşekkür plaketi verdi. Törenin ardından firma temsilcileri Başkan Akyürek ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi.


Ana Sayfa