Hz Mevlana'nın Sayfası Yenilendi

Hazreti Mevlânâ eserleri ve dünya görüşü bakımından en çok tanınan mutasavvıftır. Yaşadığı çağdan bugüne derin tesirleri olan düşünceler bırakmış, Konya'dan dünyaya aşk, hoşgörü, barış ve kardeşlik mesajları vermiştir. Sanal ortamda, Hazreti Mevlânâ ve onunla ilgili konularda web siteleri yapılmıştır. Bugüne kadar yapılmış web sitelerinin en kapsamlısı olabilecek çalışma Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanıp belediyenin web sayfasında hizmete sunulmuştur.

Hazreti Mevlânâ ile ilgili konuların uzmanı değerli şahsiyetlerin yazılarından oluşmuş Mevlânâ sitesi bu güne kadar yapılmış en kapsamlı çalışma niteliğindedir. Sitede yazıları bulunan değerli şahsiyetlerden bazıları şunlardır.

Şefik Can Mesnevîhan

Yrd. Doç.Yakup Şafak S.Ü. Öğretim Üyesi

Yrd. Doç. Nuri Şimşekler S.Ü. Öğretim Üyesi

Dr. Hasan Özönder S.Ü. Öğretim Üyesi

Dr. Selehaddin Hidayetoğlu S.Ü. Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Mustafa Özcan S.Ü. Öğretim Üyesi

Esin Çelebi Bayru Hazreti Mevlânâ'nın 22. kuşak torunu

Ali Bektaş, M. Ali Orak Büyükşehir Belediyesi

Ayrıca ünlü Neyzen Niyazi Sayın'ın ney taksimlerinden örnekler içeren sitede, Ö. Tuğrul İnançer, Prof. Dr. Mustafa Kara ve Prof. Dr. Süleyman Uludağ ile Hazreti Mevlânâ hakkında yapılmış röportajlar yer alıyor. Hazreti Mevlânâ türbesinden 24 saat canlı yayın ve Mevlânâ belgesellerinin de yer aldığı site Hazreti Mevlânâ hakkında ilk elden ve doğru bilgileri içeriyor.

Dünyanın en kapsamlı Mevlânâ sitesi, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın çalışmalarıyla gerçekleştirildi. Siteye www.konya.bel.tr/Mevlana adresinden ulaşılabilir.


Ana Sayfa