Halep Valisi El Hacce Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Suriye’nin Halep şehrinin Valisi Dr. Tamer Fuat El Hacce, Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıl Dönümü Etkinlikleri’ne katılmak için geldiği Konya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Vali El Hacce ve beraberindeki heyetin ziyaretinin Konya ile Halep arasındaki ilişkileri güçlendireceğini, aynı zamanda ülkeler arası ilişkilere de katkı yapacağını ifade etti.

Halep Valisi Dr. Tamer Fuat El Hacce ise, Konya’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, Konya’nın güzel ve temiz bir şehir olduğunu kaydetti. Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkileri geliştirerek tecrübelerden karşılıklı olarak yararlanmayı hedeflediklerini vurgulayan El Hacce, Halep’te de önemli bir yeri olan Mevlana’yı anmak için düzenlenen etkinlikler nedeniyle teşekkür etti.

Halep Valisi Dr. Tamer Fuat El Hacce, konuşmasının ardından Başkan Akyürek’e semazen maketi hediye ederken; Başkan Akyürek de Vali El Hacce’ye Arapça Mesnevi ile ney hediye etti.


Ana Sayfa