Duman Avcıları Derneği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da üye olduğu Duman Avcıları Derneği, Türkiye genelinde sigara ile kapsamlı bir mücadele projesi başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret eden Duman Avcıları Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurul Üyeleri ve Özel İdeal Koleji Öğrencileri başlattıkları kampanya ile ilgili bilgi sundu.

Tüm zararlı alışkanlıklarla mücadelenin desteklenmesi ve planlı bir proje kapmasında yürütülmesi gerektiğini söyleyen Başkan Akyürek, “Türk insanının yıllık sigaraya harcadığı para KOP ve GAP gibi birçok projenin üstünde bir bedeldir. Başta televizyon ve internet olmak üzere insanımızın okuma kültürünü azaltan faktörler vardır. Bu durum eğitimli ve kültürlü bir toplum yetiştirme önünde büyük bir engeldir. Modern kentlerin yanında sağlıklı kentlere, sağlıklı kentlerin oluşması için de sağlıklı gençlere ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediyesi olarak zararlı alışkanlıkların azaltılması ve insanımızın uyarılması için birlikte somut projeler üretebiliriz. Büyükşehir Belediyesi olarak sigaraya karşı yürütülecek her olumlu projenin yanında ve içinde yer alacağız.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Duman Avcıları Derneği’nin sigara ile mücadelesine çeşitli etkinlikler ve bilinçlendirme faaliyetleri ile destek verecek.

Merkezi İstanbul’da bulunan Duman Avcıları Derneği Konya Şubesi, resmi ve özel okullarda 20 öğrenciden oluşan duman avcıları belirleyerek tüm okullarda sigara ile mücadele kampanyası yürütecek. Dernek üyeleri, Mevlâna Haftası etkinlikleri kapsamında Konya’ya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşme imkânı bulmuştu.


Ana Sayfa