Cumhurbaşkanı Gül : Konya Model Kenttir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sayın Cumhurbaşkanı Gül’ün Konya ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek son dört yılda yapılan yatırımlar hakkında bilgi sundu. Cumhurbaşkanı Gül’ün hem başbakanlık, hem de bakanlık dönemlerinde Konya’ya özel ilgi gösterdiğini belirten Başkan Akyürek, büyükşehir belediyesi olarak belediyecilik anlayışlarını üç temel ayak üzerine diktiklerini ve insana hizmeti ön plana aldıklarını bildirdi.

Başkan Akyürek’in makamında gazetecilerin sınır ötesi harekâtla ilgili sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin hedefinin sadece terör örgütü olduğunu, yapılan operasyonda başarı elde edildiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Gül, "Yapılması gereken ve gereği olan şey yapılmıştır. Türkiye''nin hedefi terör örgütüdür. Bunun dışında herhangi bir amaç yoktur. Irak Türkiye''nin komşusudur. Irak’ın istikrarı bizim için önemli. Operasyonlarda görev alan TSK mensuplarını tebrik ediyorum" dedi.

Konya’nın Anadolu’nun örnek kentlerinden olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla model bir belediyecilik anlayışı sergilediğini ifade etti. Başkan Akyürek’e hizmetleri dolayısıyla teşekkür eden Cumhurbaşkanı Gül, Hz. Mevlâna’nın tüm dünyanın ortak değeri olduğunu belirtti.

Başkan Akyürek, Cumhurbaşkanı Gül’e Mevlâna’nın 7 öğüdünü sembolize eden cam vazo takımı hediye etti.


Ana Sayfa