Büyükşehir'in Teknik Birimleri Aynı Yerde Toplanıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, atölyeler ve asfalt şantiyesinin bulunduğu Tatlıcak Tesisleri’nde tüm teknik birimlerin bir arada bulunacağı hizmet binaları inşa ediyor.

Tatlıcak Tesisleri’ndeki inşaatlarda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kendilerine ait mevcut atölyeler ve Asfalt Şantiyesi’nin bulunduğu 2 milyon metrekarelik alanda büyük bir hizmet kompleksi inşa edildiğini belirtti. Komplekste Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm teknik birimlerin bir arada hizmet vereceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Burada adeta büyük bir fabrika inşaatı var. Tesisler yıl sonuna kadar bitecek ve tüm teknik birimlerimiz, Otobüs Hareket Merkezimiz birlikte hizmet verir hale gelecek. Bu yolla Konya için hizmet kalitesinin ve verimliliğinin artacağını düşünüyoruz” dedi.

TEKNİK BİRİMLER AYNI YERDE HİZMET VERECEK

Toplam 2 milyon metrekarelik alanda 7 adet blok inşaatı devam ediyor. Çalışma tamamlandığında Büyükşehir Belediyesi’ne ait Otobüs Hareket Merkezi, marangozhane, atölyeler, tamirhane, kaynakhane, araç bakım birimleri, Fen İşleri tesisleri, ambar ve destek hizmetleri aynı yerde hizmet verecek. Toplam inşaat alanı 20 bin 366 metrekare olan tesisler 5 milyon 500 bin YTL’ye mal olacak.


Ana Sayfa