Büyükşehir Ramazan Bayramı'na Hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için çeşitli tedbirler aldı.

MEZARLIKLARDA GÜVENLİK SAĞLANDI

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda çeşitli tedbirler aldı. Alınan tedbirler neticesinde, tüm mezarlıkların genel temizliği yapıldı, güvenlik görevlilerinin sayısı artırılarak vatandaşların huzur ve güven içinde ziyaretlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlandı. Ayrıca, bayram süresince mezarlıklarda görevlendirilecek olan personeller, mezar ziyaretine gelen yaşlı ve hasta vatandaşlara yardım edecek.

TOPLU ULAŞIM'DAN MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SERVİS

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Ayrıca, Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı Arefe günü mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti verecek. Buna göre, Arefe günü saat 11.00'den akşam 16.00'ya kadar Fuar Hareket Merkezi'nden kalkacak otobüsler Musalla ve Üçler Mezarlığı'na ücretsiz servis yapacak.

FEN İŞLERİ BAYRAM'DA DA ÇALIŞACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, bayram süresince, yol, tretuar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale etmek üzere 24 saat çalışacak Acil Müdahale Ekibi'nin hizmet vereceğini açıkladı.

İTFAİYE MESAİSİNE DEVAM EDECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait ekipler ise, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaisine 24 saat devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bayram süresince Aydınlık, Meram ve Karatay Grup Amirlikleri'nde mesai verecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

ZABITA HER TÜRLÜ ŞİKAYETE CEVAP VERECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar, Zabıta ile ilgili şikayetlerini 265 01 93 numaralı telefona; belediye ile ilgili diğer şikayetlerini ise Büyükşehir Belediyesi'nin 235 46 00 numaralı telefonu ile Alo 181'e bildirebilirler.


Ana Sayfa