Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kuruyor

Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in başkanlığında toplanan Meclis'te Sağlık ve Sosyal Daire Başkanlığı bünyesinde yardıma muhtaç ailelere yönelik Gıda Bankası kurulması kararlaştırıldı.

Yardıma muhtaç ailelere yönelik Gıda Bankası kurulması kararını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayacaklarını belirterek, 'Sosyal Belediyecilik, belediyelerin ikinci en önemli ayağıdır. Gıda Bankası'nda da Meclis üyelerimizin katkısı ile bir yardım akışı sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesi, şehir insanının mağdur olmaması için çağın tüm gereklerini yerine getirme ve üzerine düşeni yapma amacındadır' dedi.

Öte yandan Türkiye'de kendi imkanlarıyla yeşile en çok yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi, Başkan Akyürek'in talimatıyla kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10 kat daha artırılmasını kararlaştırdı. Yeşil alanların artırılması ve insanlara rekreasyon alanları açılması için hedeflerini büyüttüklerini söyleyen Başkan Akyürek, yapılan orman alanları, yol düzenlemeleri, mahalle parkları ile birlikte hedeflerinin şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarını AB standartlarının üstüne çıkarmak olduğunu ifade ederek, 'Konya şehircilikte, altyapıda ve sanayileşmede gelişimiyle model olmaya devam ediyor. Örnek çalışmalarıyla hızlı kalkınmasını sürdüren şehrimizde çevresel sorunların bertaraf edilmesi ve şehrin doğal yapısının zenginleştirilerek korunması için bir dizi tedbir alıyoruz. Uzman ekiplerimizin tespit ettiği yeşillendirme ihtiyacının üzerinde bir yeşillendirme çalışması gerçekleştirdik. Bu alandaki hedefimizi büyüttük. Konya, şimdi hedeflediği rakamı 10 misli artırarak yeni bir rekora imza atacaktır. Çevresel problemleri çözüme kavuşmuş bir şehrin hem nüfus, hem de ekonomik olarak gelişimi daha hızlı olacaktır. Yapılacak yeşil alan çalışmalarıyla kişi başına düşen yeşil alan miktarımızı AB standartlarının da üzerine çıkarmış olacağız.'diye konuştu.


Ana Sayfa