Büyükşehir Bayrama Hazır

İtfaiye Daire Başkanlığı

İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Aydınlık İtfaiye gurubunda 24 saat süresince 3 vardiya halinde 90 personel, Meram İtfaiye gurubunda 66 personel, Karatay itfaiye gurubunda 51 personel olmak üzere toplam 207 personelin görev alacağı bildirildi. İtfaiye Daire Başkanlığı vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

Mezarlıklar Bayrama Hazır

Çevre Koruma Daire Başkanlığı, ziyaretçi akınına uğraması beklenen tüm mezarlıklarda genel temizlik çalışmalarını yaparak bayrama hazır hale getirdi.

Üçler ve Musalla mezarlıklarının içerisine çöp kovaları konularak daha temiz olmaları sağlanırken, vatandaşlardan mezarlık ziyaretleri esansında çevre temizliğine dikkat etmelerini, çevreyi kirletenlerin ise uyarılmasını istendi. Çevre Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı temizlik ve koruma ekipleri de bayram süresince görevlerinin başında yer alacaklar.

Toplu Ulaşım Hizmetleri

Toplu Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlıkları da vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla Bayram süresince Bayram tarifesinin uygulanacağını, vatandaşların her hangi bir sıkıntı yaşamaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Vatandaşlar her türlü şikayet ve isteklerini 235 46 00 nolu telefona bildirebilirler.

BAYRAMLAŞMAYA DAVET

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Bayramlaşma Programı' Bayramın birinci günü gerçekleştirilecek.

Bera otelde yapılacak Bayramlaşma törenine katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

PROGRAM :

Bayramlaşma

Yer : Bera otelde

Tarih : 14 Kasım 2004 Bayramın birinci günü

Saat : 13.00


Ana Sayfa