Büyükşehir Atatürk Stadyumu'nu Yeniledi

Geçtiğimiz yıl yapılan bir protokolle Konya Atatürk Stadyumu'nu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden devralan Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Atatürk Stadyumunu UEFA kriterlerine göre yeniden düzenledi. 750 milyar liralık harcamayla stadyumu baştan sona yeniden düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, UEFA'nın 49 kriterinin tamamının yerine getirildiğini bildirdi.

Konyasporlu yöneticiler ve spor muhabirleri ile Konya Atatürk Stadyumundaki çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden devraldığımız Konya Atatürk Stadyumu'nu ücretsiz olarak Konyaspor'a verdik. UEFA'nın 49 kriteri var. Sezonun bitmesiyle stadyumda çalışmalarımızı başlattık. Büyükşehir Belediyesi olarak stadyumda 750 milyar liralık bir harcama yaparak söz konusu tüm kriterleri yerine getirmiş olduk. Saha şimdi daha düzenli ve daha kullanışlı oldu. Tüm saha oturaklı hale getirildi. Giriş turnikeleri İstanbul Olimpiyat sahası gibi yapıldı ve dışarıya taşındı. İlk defa doping odası, sağlık odaları, hakem odaları, eşgüdümlü toplantı odası, basın toplantı odası, sosyal ihtiyaçların giderilebileceği mekanlar, kablosuz internet hizmeti ve güvenli gişelerin yapıldığı stadyumda ayrıca sahanın altyapısı da yeninden düzenledi.'dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin spor alanında ihtiyaç duyulan hizmetleri gerçekleştirdiğini dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Konyaspor şimdi daha güçlü bir kadroya sahip. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra Konya'da, Konyalılarda. Herkesi takımını desteklemeye ve tribünleri doldurmaya davet ediyorum' diye konuştu.

Konyaspor yöneticileri ve spor muhabirleri ile sahada bir süre sohbet eden Başkan Tahir Akyürek, sahada yürütülen çalışmaların Konyaspor-Trabzonspor maçına yetiştirileceğini bildirdi. Başkan Akyürek, Kayacık Bölgesi'nde yapılan Konyaspor tesislerinin yapım çalışmasının da devam ettiğini bildirdi.


Ana Sayfa