Büyükşehir, 170 Öğrenciyi Çanakkale'ye Gönderiyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında 170 öğrenciyi Çanakkale’ye gönderiyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çanakkale Zaferi''nin 93. yılı nedeniyle 34 okuldan 170 öğrencinin Çanakkale’ye götürüldüğünü belirterek, her yıl düzenledikleri gezilerin çocuklarda tarih bilincinin gelişmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

1915 yılında binlerce vatan evladının işgale karşı çıkmak için Çanakkale''de şehit olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, Çanakkale’nin Türk milletinin kalbinin ortak attığı yer olduğunu ifade etti. Çanakkale gezisinin diğer belediyecilik hizmetlerinin yanında ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Başkan Akyürek, çocuklara ve gençlere Çanakkale''nin ne demek olduğunun mutlaka öğretilmesi gerektiğini söyledi.

ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLECEK

Aralarında öğretmenlerin de bulunduğu Çanakkale kafilesi, 16 Mart Pazar akşamı Konya’dan yola çıkarak, 18 Mart’ta Çanakkale’deki etkinliklere katılarak geri dönecek. Büyükşehir Belediyesi öğrencilere gezi süresince Çanakkale ile ilgili çeşitli filmler izletip kitap, cd ve broşürler dağıtacak.


Ana Sayfa