Başkan Tahir Akyürek Öğrencilerle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin şehir merkezindeki ilköğretim okullarına yönelik düzenlediği “100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Yüz Yüze” programları devam ediyor.

Program kapsamında Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Akyürek, 7-A ve 7-C sınıfı öğrencileri ile tecrübelerini paylaştı. Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Başkan Akyürek, başarılı olmanın yolunun sistemli çalışmaktan geçtiğini söyledi.

ÖNEMLİ OLAN İYİ İNSAN OLMAKTIR

Bir şeyin hedeflenerek çalışması halinde hedeflerin mutlak gerçekleşeceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Mühendis, doktor, avukat olabilirsiniz. Ama önemli olan iyi insan olmaktır. Bu duyguyu hiçbir zaman kaybetmeyin. İnsan, doktor, mühendis diye anılmaz. İnsan, iyi insan olarak vasıflandırılır. Kötü insanın mesleği önemli değildir” dedi.

İnsanların hangi meslek sahibi olurlarsa olsunlar vatana ve millete hizmet etmesi, milletin geleceğine katkı yapması gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, şunları söyledi: “Ama insan bu yaşlarda kendisine çeki düzen vermezse topluma ve millete insani açıdan faydalı olamaz. Çok çalışıp kendinizi geleceğe hazırlayın. Çalışmadan zaten çalışkan olamazsınız, üretemezseniz, başarıyı yakalayamazsınız. Bunları yaparken kendinize de güvenin ve korkmayın.”

SİZLER ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ

Konya’nın geleceğin örnek şehirlerinden birisi olacağını belirten Başkan Akyürek, çocuklara, “Geleceğimiz sizlersiniz. Sizlerin başarısı bizlerin geleceğini oluşturuyor. Eğitim seviyesi yükseldikçe, sizler daha başarılı oldukça Türkiye bir yükseliş yaşayacak ve daha güçlü olacak. Sizler bu şehrin ve bu ülkenin geleceğisiniz. Bunun farkında olarak çalışın” dedi.

Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Akyürek, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.


Ana Sayfa