Başkan Özkafa :DÜNYA TARİHTEN DERS ALMALI

Başkan Özkafa açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

'Tüm dünya ülkelerini barıştan,huzurdan ve kardeşlikten yana olmaya çağırıyoruz. Yanı başımızda koparılmak istenen savaş çirkin bir hesabın sonucudur. ABD, İngiltere ve İspanya hükümetleri BM'yi resmen tanımadıklarını tüm dünyaya aldıkları savaş kararı ile deklare etmişlerdir. Ecdadımız tarihin her sürecinde hürriyetini ve namusunu korumak için binlerce can vermiş, kendisini topraklarından etmek isteyen işgalci güçlere karşı korumuştur. Çanakkale bir savaştan öte insanlığa güven içinde yaşama arzusunun ne kadar önemli ve hassas bir durum olduğunun göstergesidir. Ecdadımızın kanlarını akıtarak korudukları bu toprakların bugün komşumuzu yok etmek, köleleştirmek ve kendi evinde tehdit etmek için kullanılmak istenmesi utanç vericidir. TBMM'nin böyle önemli bir günde tarihi sürecimizi dikkate alarak haklıdan ve mazlumdan yana tavır sergileyeceği inancımızı koruyoruz.

İnsanlık, geçmişin hatalarından gerekli dersleri çıkarak, dünyanın çeşitli bölgelerinde süren çatışmaları sonlandırmalı, insanların gelecek kaygısı duymadan yaşayacakları barış,huzur ve mutluluk dolu bir dünya oluşturulmalıdır.

Dün Bosna-Hersek, Çeçenistan, Afganistan, Filistin toprakları kana bulandı, bugün yine aynı senaryonun Irak'ta tekrar hayata geçirilmek istenmesi esef vericidir.

Tüm Türk halkı, komşumuzun kanına ekmek doğrayacak ve kirli hesaplar içeren böyle bir savaşa karşıdır. Hükümetimizde halkın hassasiyetlerini dikkate alarak karar almalıdır. Yapılacak bir yanlış tüm halkımızın ve bölge insanın geleceğine mal olacaktır.

Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, Cenab-ı haktan İslam alemini ve tüm insanlığı felaketlerden korumasını diliyorum.'


Ana Sayfa