Başkan Akyürek'ten KSO'ya Zİyaret

Başkan Akyürek : Büyükşehir Belediyesi olarak sanayicimize yönelik en önemli desteği düzenleyeceğimiz kalifiyeli eleman yetiştirme kursları ile yapacağız.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sanayi Odası Başkanlığı'na seçilen Tahir Büyükhelvacıgil'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Başkan Tahir Akyürek, Konya sanayisinin son yıllarda gösterdiği atılımlar ve elde ettiği üretim başarısıyla şehrin tanıtımına önemli katkılar sağladığını ifade ederek Sayın Büyükhelvacıgil Başkanlığında Konya Sanayicilerinin yeni başarılara da imza atacağına inandığını söyledi.

Konya Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sanayi Odası Başkanlığı'na seçilen Tahir Büyükhelvacıgil'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı diledi. Sanayicilerin üretim ve ihracatlarıyla şehrin tanıtımına önemli katkılar sağladığını belirten Başkan Akyürek, 'Konya sanayisi son yıllarda gösterdiği atılımlar ve üretim başarısıyla tüm ülkenin olduğu gibi dünya sanayi piyasalarının da dikkatini çekmiştir. Sanayicimizin üretimdeki başarısı ve her yıl artan üretim çeşidi ile şehrimize önemli katkılar sağlamışlardır. Özellikle organize sanayiler ve dünya piyasalarına üretimleri ile açılan sanayicilerimiz şehrimizin bir dünya kenti olmasında önemli görevler üstlenmişlerdir. Öz kaynakları ile çalışan, alın terleri ile gelişen sanayicilerimiz büyümenin çalışarak olacağını herkese göstermişlerdir. Başarı; çalışmak ve işi sürekli kılmakla mümkün olur. Milli değerlerine, geleneklerine ve ilkelerine bağlı sanayicimizin kalifiyeli eleman sıkıntısı yaşadığının bilincindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sanayicimize yönelik en önemli desteği düzenleyeceğimiz kalifiyeli eleman yetiştirme kursları ile yapacağız. Milli Eğitim Bakanlığı ile geçtiğimiz günlerde imzaladığımız protokolle Konya'daki meslek okullarının tüm imkanlarını kalifiyeli eleman yetiştirme kurslarımız için kullanabileceğiz. KOMEK kurslarımız artık mevcut bir işyerinde çalışan insanımıza beceri geliştirme kursu, iş sahibi olmayanlara da iş sahibi olma imkanı tanıyacak. Bu bağlamada başkanlığınız sürecinde sanayicimiz önemli başarılara imza atarak hem büyüyecek, hem de üretim miktarlarını artıracaklardır' şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KSO Başkanı Tahir Büyükhevcıgil ise, yerel yönetimlerin özellikle altyapı ve ulaşım hususunda sanayiciye tanıdığı imkanlar ve hizmette kalitenin sanayideki gelişimi etkilediğini, sanayicinin başarısının arkasında Konya yerel yönetimlerinin olduğunu belirtti. Konya'nın ihracat rakamları ve üretim kapasitesiyle Türkiye'nin en hızlı ve düzenli büyüyen sanayisi olduğunu hatırlatan Büyükhelvacıgil, Büyükşehir Belediyesi'nin KOMEK kursları ile kalifiyeli eleman yetiştirilmesi ve mevcut bir işte çalışan iş sahiplerinin iş becerilerinin geliştirilmesine yönelik düzenleyeceği kurslarının da kendilerine güç vereceğini belirterek Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Akyürek'e destekleri dolayısıyla teşekkür etti.


Ana Sayfa