Başkan Akyürek'in Berat Kandili Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mübarek Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akyürek, kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi:

'İslam Alemi'ne on bir ayın sultanını, Ramazan Ayı'nı müjdeleyen Berat Kandili'ni idrak etmekteyiz. Bu vesileyle tüm İslam Alemi'nin, ülkemizin ve Konyalı hemşerilerimizin Berat Kandili'ni tebrik ediyorum.

Bu mübarek geceyle ilgili bir çok ayeti kerime ve Hadis-i Şerif'te Yüce Allah'ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olacağından söz edilmektedir. İnsanın kulluğunu idrak edip, yaratıcısına karşı vazife ve sorumluluklarının farkına vararak, geçmişinin muhasebesini yaparak bu dünyaya gönderiliş amacını algılamasına vesile olmalıdır.

Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi severek birlikte yaşamanın yolu, hoşgörü, doğru ve gerçek anlayış, sabır, bütünlük, dostluk, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakarlığa dönüştürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmaktan geçer.

Sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp hemşerilerimizle karşılıklı ilişkilerimizde doğruluk, adalet ve samimiyeti esas almalı, birbirimizi anlamaya çalışmalı, zaman zaman ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çatışma ve inatlaşmaya gitmeden çözmeli, yapılan bireysel hataları da hoş karşılamalı ve affetmeliyiz.

Bu kutlu günlerin bu vesile ile insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Yüce Mevlâ'dan diler, hemşerilerimizin ve tüm İslam Alemi'nin Berat Kandili'ni tebrik eder, saygılar sunarım.'


Ana Sayfa