Başkan Akyürek Yatırım Alanlarını İnceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü birim amirleri ile Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım alanlarını inceledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Sekreter Haşmet Okur, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Süleyman Şenol Aydın ve Abdülmelik Ötegen ile daire başkanlarının katıldığı yatırım alanları gezisinde ilk olarak Ankara Yolu’nda yapımı devam eden köprülü kavşak inşaatları incelendi. Burada yetkililerden bilgi alan Başkan Akyürek, daha sonra Aykent KOMEK inşaatı, Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri ve Birlik Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Yaz sezonunun gelmesiyle çalışmaların hızlandığını vurgulayan Başkan Akyürek, Ankara Yolu’nda kısa sürede tamamlanacak 4 köprülü kavşak ile ihalesi tamamlandıktan sonra yapılacak beşinci köprülü kavşağın kesintisiz trafik akışı sağlayacağını söyledi. Konya’ya birkaç ay aradan sonra gelenlerin şehirdeki değişimlere ve yeni yatırımlara hayran kaldığını kaydeden Başkan Akyürek, yatırımların gelecek yıllardaki ihtiyaçlar da göz önüne alınarak sürdürüleceğini ifade etti.

Başkan Akyürek, inceleme yaptığı yerlerde vatandaşlarla da sohbet ederek yatırımlarla ilgili görüşlerini aldı.


Ana Sayfa