Başkan Akyürek : Spor Ahlakı Şart

Fenerbahçe TV Konyaspor-Fenerbahçe maçı öncesi Başkan Akyürek ile bir söyleşi yaparak spor ile ilgili görüşlerini aldı.

Başkan Akyürek, Konya'nın spordaki yeri ve durumu hakkındaki soruya 'Konya önemli bir genç nüfusa sahip. Şehrimizin spora bakışı pozitiftir. Sporda başarı ve herkesin spora katılımı Türkiye ortalamasıyla aynıdır. Biz üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Semt spor sahaları ve sportif alanlarla ilgili projelerimizi hazırlayarak tek tek hayata geçiriyoruz. Konyaspor tesislerinin temelini Sayın Başbakanımız Recep tayip Erdoğan'ın katılımıyla geçtiğimiz günlerde attık. 480 bin metre karelik alanda yapılacak olan tesisi bir yıl içinde hizmete sunmayı hedefliyoruz. Şehrimizin spor alanları ile ilgili açığını kapattığımız zaman şehrin spora katılımını da artırmış olacağız' diye cevap verdi.

Söyleşide futbol terörüne de değinen Başkan Akyürek,'Spor mücadeleyi, müsabakayı beraberinde getiriyor. Sporda yenmekte var yenilmekte. Fairplay çağrıları yapıyoruz. Spor ahlakı ve sportmen oluşmazsa hedeflediğimiz huzur ve barış ortamını tesis edemeyiz. Centilmenliği, spor ahlakını ilke edinmeliyiz. Yaptığımız yatırımlar ancak bu şekilde yerini bulur. Herkesi centilmenliğe davet ediyorum' diye konuştu.

Konyaspor-Fenerbahçe maçında dostluğun kazanmasını dileyen Başkan Tahir Akyürek, 'Fenerbahçe ülkemizin önemli takımlarının başında geliyor. Avrupa da bizleri temsil ediyor. İmkanları belli. Konyaspor'un da Anadolu'nun parlayan yıldızı olduğunu unutmamak gerekir. İyi bir takıma sahibiz . İyi golcülerimiz ve oyuncularımız var. İyi olan kazansın. Spor ve centilmenlik kazansın istiyorum' dedi.

Söyleşi esnasında Konya Fenerbahçeliler Derneği Bülent Taşdoğan'da hazır bulundu.


Ana Sayfa