Başkan Akyürek Öğretmenlerle Buluştu

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kutsal bir meslek icra eden öğretmenlerin Cumhuriyetin temel taşları olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet dönemi içerisinde eğitimdeki kalitenin en yükseklerde tutulacağını bildiren Başkan Akyürek, geleceğin teminatı olan gençlerin iyi bir eğitim alarak geleceğe daha iyi hazırlanması gerektiğini bildirdi. Başkan Akyürek, her alanda Türkiye'ye öncü olmaya hazırlanan Konya'nın, eğitim alanında da diğer şehirlere örnek olacağını kaydetti.

Konya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte üstün zekalı gençlerle ilgili bir eğitim merkezi projelerinin olduğunu sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilerleyen günlerde belirginleşecek olan proje ile sadece Konya'nın değil ülke geleceğine eğitim alanında yapılan büyük eserler arasına gireceğini sözlerine ekledi.

Kent kimliği, milli kültür, insanlar arasındaki ilişkiler konusunda seminerler düzenlendiğini bildiren Başkan Akyürek 5 yıllık hizmet dönemi içerisinde 'Şehrimiz Konya' isimli proje ile öğrencilerin ve kentte yaşayan herkesin eğitim seviyelerinin yükseltilmesi için seminerler ve konferanslar verileceğini bildirdi. İnsanların tebessüm eder hale gelmesi, selamın yaygınlaştırılması, akrabalık bağlarının arttırılması gibi olayların bir projede toplanarak Konyalılara sunulacağını söyledi.

Öğretmenliğin özel bir ihtisas mesleği olduğunu bildiren Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Ali Küçükkösen, bu kutsal mesleği bir memleketin damarlarından akan kan olarak belirtti. Ülkesine ve milletine faydalı insanlar yetiştiren öğretmenlerin birer zafer kahramanı olduklarını bildiren Küçükkösen, böyle anlamlı bir günde kendilerini unutmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Göreve geldiği günden bu yana öğretmenlerin her an yanında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür eden Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer'de, öğretmenlerin yılın her günü anılması gerektiğini bildirdi. Konya'da bilim adamı yetiştirmek için Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalar yapılacağını ve kısa zamanda bu projelerin hayata geçeceğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer, öğretmenlere de yaptıkları çalışmalar da dikkat etmeleri gereken hususlara dikkat çekti.

Ülkemizin dört bir yanında öğretmenlik denen kutsal mesleği icra eden insanların bulunduğunu belirten Selçuklu Kaymakamı Şükrü Görücü, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Allahın ilk emri 'oku'yu görev olarak seçen öğretmenlerin ülkemize faydalı, milletine bağlı aydın insanlar yetiştireceğini ifade eden Görücü, herkesin kendini bir öğretmen görerek çevresine karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Programda son sözü alan Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan Vali Vekili Mehmet Mızrak, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in bu anlamlı günde öğretmenlere ve milli eğitime verdiği desteğin bir kez daha görüldüğünü belirtti. Kısa zaman önce Konya Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürünün birlikte yaptığı çalışmalarla büyük bir okul yaptırma kampanyasına start verildiğini ifade eden Mızrak, yapılacak olan okullarla derslik açığının da kapanacağını sözlerine ekledi.

Yemek sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 24 Kasım Öğretmenler Günü anıbına öğretmenlere birer hediye takdim etti.


Ana Sayfa