Başkan Akyürek İzmir'deki Konyalı Derneklerini Ziyaret Etti

AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında İzmir’deki programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İzmir’deki Konyalı dernekleri ile yerel basın kuruluşlarını ziyaret etti.

Başkan Akyürek, Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nda İzmir’deki Konyalı derneklerinin başkanları ile bir araya geldi. Dernek Başkanı Seyit Ali Selek, İzmir’deki 32 Konyalı derneğinin hem bağımsız hareket ettiğini, hem de vakıf altında buluştuğunu belirterek, İzmir’deki Konyalılara maddi ve manevi destekte bulunduklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, İzmir’deki Konyalı derneklerinin Konya ile bağların kopmaması için çalışmalarını isteyerek, “Doğduğumuz yerle bağımız kalkarsa hayata bakışımız farklılaşır. O yüzden doğduğumuz yerle bağımızı koparmamamız gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın şehrimizle bağlarını koparmamalarını sağlayalım” dedi. Son yıllarda Konya’da büyük bir değişim ve gelişim yaşandığını kaydeden Başkan Akyürek, yerel yönetim-hükümet uyumu ile şehre çok önemli yatırımlar yapıldığını ifade etti.

Diğer dernek başkanları da, Konya’ya geldikleri zaman yaşanan değişimden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, çalışmalarından dolayı Başkan Akyürek’i tebrik ettiler.

İzmir’deki Konyalı derneklerinin başkanları ile toplu fotoğraf çektiren Başkan Akyürek, daha sonra İzmir’deki yerel basın-yayın kuruluşlarını ziyaret etti.


Ana Sayfa