Başkan Akyürek Esnaf Ve Öğrencilerle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gıda Toptancıları ile yaptığı sohbette şunları söyledi : 'Büyükşehir Belediyesi olarak hem hükümetimizin, hem de kendi imkanlarımızı kullanarak önemli çalışmalara imza atacağız. Çalışmalarımızı yürütürken halkın desteğine ve özellikle sizlerle istişareye büyük önem veriyoruz. Yapılan işte başarıya ulaşmanın da yolu bu. 5 yıllık çalışma takvimi dönemimizde şehrimizde kentsel dönüşüm projeleri çalışmalarımızın önemli bir bölümünü kaplıyor. Konya tarihi bir şehirdir ve burada yapılacak çalışmalarda tarihi kimliğine ve modern çağın gereklerine uygun gerçekleştirilmelidir.'

Başkan Akyürek'in kendilerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Esnaflar, şehre yaptığı hizmetler dolayısıyla Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Kampus'unu ziyaret ederek burada öğrencilerle görüştü. Öğrencilere yıl içerisinde kampus içine tramvay hizmeti vermeye başlayacaklarını müjdeleyen Başkan Akyürek, yıllardır yaşanan kampus içi ulaşım sorununa böylelikle çözüm bulacaklarını bildirdi. Başkan Akyürek, kampus içi tramvay hattının 3 km olacağını, projenin en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını açıkladı.

Kampus'te öğrencilerle sohbet eden, esnafla buluşan Başkan Akyürek, Konya'nın her geçen gün büyüdüğünü belirterek ' Konyamız imarlaştığı alan itibariyle de Türkiye'nin en büyük illerindendir. Şehrimizin büyümesinde ve gelişiminde üniversitemizin büyük katkısı olmuştur. Burada eğitim gören tüm öğrenciler bizim birer gönüllü turizm elçimizidir. Turizm açısından her geçen gün ilginin arttığı ilimizde geçtiğimiz yıl ziyaretçi artış oranımız yüzde 35 olmuştur.'dedi.

Başkan Akyürek'le uzun süre sohbet etme imkanı bulan öğrenciler özellikle üniversite öğrencilerine yönelik yapılan eğitim yardımları ve kampus içi tramvay hizmeti projesi dolayısıyla Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Başkan Tahir Akyürek, ziyaretlerin ardından onuruna verilen öğretim görevlileri ve öğrencilerle birlikte katıldı.


Ana Sayfa