Başkan Akyürek CNN Türk'te Küresel Isınmayı Anlattı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, CNN Türk’te yayınlanan Çıkış Yolu programına katılarak küresel ısınma ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

CNN Türk’te Sami Altınkaya’nın hazırlayıp sunduğu programda küresel ısınma ile ilgili soruları cevaplayan Başkan Akyürek, Kyoto’da katıldıkları Dünya İklim Değişikliği Zirvesi’nde alınan kararlar hakkında bilgi verdi. Toplantılarda, küresel ısınmadan en çok etkilenen şehirlerin belediye başkanları ile bir araya gelerek çözüm yollarını konuştuklarını vurgulayan Başkan Akyürek, tasarruf, vahşi sulamadan vazgeçilmesi ve yenilenebilir enerji türlerine geçiş konusunda görüş birliğine varıldığını vurguladı. Başkan Akyürek, kuraklıktan en fazla etkilenen şehirlerden olan Konya’nın Mavi Tünel Projesi’nin gerçekleşmesi ile 5 yıl içinde suya kavuşacağını ifade etti.

Başkan Akyürek, programın ardından Uğur Dündar, Mehmet Ali Birand ve Mustafa Karaalioğlu başta olmak üzere bazı gazetecilerle görüşerek Aralık ayında yapılacak Hazreti Mevlâna’yı Anma etkinliklerine davet etti.


Ana Sayfa