Başkan Akyürek: 'Bireye Hizmeti Esas Alıyoruz'

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Gürbüz, Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Nebahat Boğut ve Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Sosyal Hizmet İl Müdürü Mustafa Gürbüz Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, 'Başkanımızın şehre, özellikle sosyal ve kültürel alanda sağladığı destek ve verdiği güven çalışmalarımızı olumlu yönde etkilemektedir. Okul öncesi eğitim işi sadece Milli Eğitim'in işi olarak değil, tüm toplumun ve özellikle sivil toplum kuruluşlarının hizmet alanı olarak algılanmalıdır. Sayın Başkan Tahir Akyürek'e halkımız adına sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri kapsamında topluma sağladığı destekler dolayısıyla teşekkür ediyoruz.'dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, sosyal ve kültürel belediyecilik alanında model kent ve yönetim sergileme gayreti içinde olduklarını belirterek ' Sivil toplum kuruluşlarımıza okul öncesi eğitim ile ilgili çalışmaları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sivil toplum Kuruluşlarının bu tür destekleri ve teşvikleri bizim çalışmalarımıza pozitif enerji olarak yansımaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak fiziki belediyecilik alanında yapılması gereken ne varsa 2006 yılı sonuna kadar yapmayı hedefliyoruz. Şehirler de insanlar gibi canlıdırlar ve her gün gelişiler. Bundan dolayı sorunları ve problemleri sürekli olur. Ancak biz hizmetlerimizle bu sorunları asgariye indirmeye ve zamanından önce çözüm üretmeye çalışıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleriyle de model olmak istemektedir. Belediye hizmetlerinde fiziki olanları ekonomik güç ve yasal düzenlemelerle sonuçlandırabilir ve istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. Ancak sosyal ve kültürel alandaki hizmetler ekonomik ve yasal düzenlemelerle olmayabiliyor. Bireye hizmeti esas alıyoruz. Açlıktan ve açıkta kalmaktan dolayı ölen olmamalı. Kimse bu durama düşmemeli. İnsana yönelik hizmetlerin yaygınlaşması ve bu husustaki sorunların aşılması ancak eğitimle mümkündür. Ülkemizde ilköğretimle başlayan bir eğitim sistemi var. Doğru eğitim, erken yapılan eğitimdir. Okul öncesi eğitimle hedeflenen eğitimli topluma ulaşmak mümkündür. Sosyal belediyecilikte yapılabilecek her türlü hizmeti yapmak istiyoruz. Bugün bu alanda çeşitli konularda hizmetlerimizi başlattık. Öğrencilere yardımdan tutun da, bakıma muhtaçlara evde bakıma varıncaya kadar bir çok hizmeti hayat geçirdik. Ancak bunun yeterli olduğuna inanmıyoruz.'dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Gürbüz, Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Nebahat Boğut ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Akyürek'e sivil toplum kuruluşları okul öncesi eğitim, sosyal faaliyetlerin ve hizmetlerin gelişimine katkıları dolayısıyla bire teşekkür plaketi verdi. Başkan Akyürek, sivil toplum kuruluşlarına destekleri ve birlikte çalışma çabalarının süreceğini söyledi.


Ana Sayfa