Başkan Akyürek Barışa Hizmet Ödülü Aldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2007 Mevlâna Yılı kapsamında düzenlenen 1. Mevlana'nın izinde Barış ve Hoşgörü Proje Olimpiyatı (MEVİPO) kapsamında Mevlâna Barışa Hizmet Ödülü'nü aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile UNESCO tarafından desteklenen proje kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, törenle ödülleri verildi. Büyükşehir Belediyesi Mevlâna Kültür Merkezi'nde düzenlenen MEVİPO'nun final programına katılan TBMM Başkan Vekili İsmail Alptekin, bugün insanlığın büyük ihtiyaç duyduğu Mevlana ve onun mesajlarının, düzenlenen programla genç kuşaklara sunulmasının büyük önem taşıdığını belirtti.

BAŞKAN AKYÜREK'E BARIŞA HİZMET ÖDÜLÜ

Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Hazreti Mevlâna'nın izinde gidenlerin sevgiyi, barışı, hoşgörüyü ve kardeşliği bulacaklarını belirterek, bugün insanlığın en çok ihtiyacı olduğu kavramların proje olimpiyatları şeklinde tüm dünyaya anlatılmasının önemli olduğunu söyledi. Başkan Akyürek, Barışa Hizmet Ödülü'nün, bugüne kadar aldıkları en anlamlı ödül olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Programda, MEVİPO Yılın Barış Adamı Ödülü'ne layık görülen TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın ödülünü TBMM Başkan Vekili İsmail Alptekin alırken; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de Barışa Hizmet Ödülü aldı.

Törende, alan etüdü, hayalimdeki Mevlana, resim, web tasarım gibi farklı alanlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren 36 öğrenci ile danışmanlarına ödülleri verildi.


Ana Sayfa