Başkan Akyürek Antalya ve İzmir'de Siyaset Akademisi'nde Konuştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında Antalya ve İzmir’deki programlara konuşmacı olarak katıldı.

Antalya’da Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi''nde, İzmir’de ise AK Parti İl Binası’nda Siyaset Akademisi katılımcılarıyla bir araya gelen Başkan Akyürek, Konya’daki örnek belediyecilik yatırımları ile ilgili bilgi verdi.

Sosyal duyarlılığı olmayan insanlardan oluşan bir toplumun ileri gitmesinin mümkün olmadığını kaydeden Başkan Akyürek, Batı toplumlarında bir kişinin en az 5-6 sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler aldığını ve faydalı olmak için gayret gösterdiğini söyledi.

LİSANLA DEĞİL, GÖNÜLLE KONUŞABİLMELİYİZ

Siyaset Akademisi’ne katılanların da toplumda farklı yerleri olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, katılımcılara çeşitli tavsiyelerde bulundu. Başkan Akyürek, “Çok şey söylemeden anlar ve anlatır olmalısınız. Kalben konuşmalısınız. Kalben konuşamayan insanlar üretemez. Onlarda gelişme, sineji, mutluluk olmaz. Lisanla değil, gönülle konuşabilmeliyiz. İşte o zaman siyaset de belediyecilik de anlam kazanır” dedi.

Konuşmalarında Konya’dan da bahseden Başkan Akyürek, dünyada Mevlana ile anılan Konya’nın; şahıs ile şehir birleşmelerinde en önemli örnek olduğunu, hatta dünyada buna uygun çok az şehir olduğunu ifade etti.

Programların sonunda katılımcıların Konya ve siyasetle ilgili sorularını cevaplayan Başkan Akyürek, katılımcılara çeşitli hediyeler verdi.


Ana Sayfa