Başkan Akyürek 3 Yıllık Hizmet Dönemini Değerlendirdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, görevde bulunduğu 3 yıllık süreyi düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Hizmetle Dolu 3 Yıl' isimli toplantıya AK Parti Konya Milletvekilleri, merkez ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

YAPILAN HİZMETLER 'İNSAN' İÇİN

Konya tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediyecilik anlayışını güçlü altyapının oluşturulması, sağlıklı üst yapının tesisi, sorunsuz sosyal ve kültürel belediyeciliğin oluşturulması olarak gördüklerini belirterek, yapılan çalışmalarda hiçbir zaman fiziki belediyeciliği sosyal ve kültürel belediyecilikten ayrı görmediklerini söyledi. Yapılan her hizmetin insan için olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Bütün yapılanlar insanın hayatını kolaylaştırmak içindir. Sosyal ve kültürel belediyecilik adı altında yaptığımız çalışmalar doğrudan insana hitap ettiği için fiziki, kültürel ve sosyal beledicilik sac ayağının aynı yükseklikte olması gerekir. Bu, hizmetlerin geleceği açısından önemlidir. Biz, bir yetim çocuğumuzun gözündeki yaşın silinmesinin bir Sille Kavşağı'ndan daha az önemli olduğunu düşünmüyoruz' dedi.

KONYA ARTIK DÜNYA İLE YARIŞIYOR

3 yıllık hizmet döneminde bakış açılarının son 2 yılı beklemeden hemen çalışmaya başlamak olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: 'Seçimlere 2 yıl kala çalışmaya başlarsak, belki seçimler için faydalı olabilir. Ama şehrimiz geçen zamanda yapılmayan hizmetleri bir daha yerine koyamayabilir. Seçildiğimiz günün ertesi gününden başlayarak yoğun bir çalışma temposu içine girdik ve şehrin tüm ihtiyaçlarının hepsini birden yapmak için çalışmalara başladık. Yaptığımız çalışmalarda yerindelik, verimlilik, tasarruf ve kalitenin artırılması ilkelerini unutmadık. Çünkü artık kendi kendimizle değil, dünya ile yarışıyoruz.'

Hem belediyeler, hem de hükümet eliyle yapılan çalışmalarla Konya'nın dünyada çok daha farklı noktalara geleceğini belirten Başkan Akyürek, Konya'ya verdiği katkılardan dolayı Başbakan Erdoğan'a, bakanlara, hükümete, milletvekillerine, belediye başkanlarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri ile belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Akyürek, konuşmasında daha sonra 3 yıllık süreçte yapılan hizmetleri ve bu yıl yapılacak projeleri sinevizyon eşliğinde katılımcılara tanıttı. Toplantının ardından davetliler, kendileri için verilen kokteyle katıldı.


Ana Sayfa