Başkan Akyürek 2006 Yılının İlk Bebeğini Hastanede Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da yılın ilk bebeği olan Fikriye ve Çetin Çankaya çiftinin dördüncü çocuğunu hastanede ziyaret ederek altın taktı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yılın bebeğini ziyaret etmek üzere eşi Fatma Akyürek ile birlikte gece saat 23.50 sıralarında Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne geldi. 2006 yılının ilk bebeğini Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Adnan Tekin'den hastane hakkında bilgi alarak bekleyen Başkan Akyürek, saat 00.05'te dünyaya gelen Çankaya ailesinin erkek bebeğini ziyaret etti.

Konya'da 2006 yılının ilk bebeği olarak dünyaya gelen 2 kilo 780 gram ağırlığındaki bebeği ve annesi Fikriye Çankaya'yı odasında ziyaret eden Başkan Akyürek, anneye çiçek hediye ederken, bebeğe de çeyrek altın taktı. 34 yaşındaki anne Fikriye Çankaya, daha önce 6 doğum yapmasına rağmen iki bebeğini kaybettiğini belirterek, dördüncü çocuklarının 2006 yılının ilk bebeği olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Çankaya, Başkan Akyürek ve eşi Fatma Akyürek'e ziyaretleri için teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2006 yılının ilk bebeğini bundan sonra belediye olarak yalnız bırakmayacaklarını vurgulayarak, bebeğe ve aileye sürekli destek olacaklarını söyledi.

Başkan Akyürek, daha sonra, doğumda emeği geçen hastane personeline de çiçek verirken, gece geç saatlerde hastanede bulunan hasta yakınları ile bir süre sohbet etti.


Ana Sayfa