Başbakan Yardımcısı Şener Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Meram Belediyesince hazırlanan 'İnsan ve Gençlik' adlı konferansa konuşmacı olarak davet edilen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Konya'ya her gelişinde büyük değişikliklere şahit olduğunu ve bundan son derece memnun olduğunu bildiren Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Konya'nın yaşanabilir kentler arasında üst sıralarda yer aldığını söyledi. Mevlana şehri Konya'nın gerektiği yatırımları bulmaya başladığını kaydeden Şener, yıllardır çözülemeyen ve yılan hikayesine dönen Mevlana Kültür Merkezi'nin 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmasından dolayı memnun olduklarını belirtti. Konya'nın bir çok sektörde ön sıralarda olmasını ve Türk ekonomisini canlandırmasının da Konya'ya ayrı bir önem kattığını bildiren Şener, belediye çalışmaları hakkında Başkan Akyürek'ten bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana ve Kültür Başkenti Konya'nın 5 yıllık dönem içerisinde yatırımlar şehri olacağını bildirdi. Başkan Akyürek göreve geldiklerinden bu yana bir çok Konya ve Bölge sorununa çözüm olduklarını söyledi. AB müzakere sürecinde yurt dışından bir çok misafirin incelemelerde bulunmak için Konya'yı seçtiklerini bildiren Başkan Akyürek, yapılan yatırımlar ile Konya her alanda öncü olacağını belirtti. Başbakan ve Hükümetten alınan pozitif enerjinin Konya'ya hizmet olarak yansıdığını bildiren Başkan Akyürek, çalışmalarında yardımlarını esirgemeyen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'e de teşekkür etti.

Başkan Akyürek ziyaret sonunda Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'e çift başlı kartal işlemeli çini bir tabak hediye etti.


Ana Sayfa