Bakan Coşkun: 'Ülkelerin huzuru, belediyelerin iyi çalışmasına bağlıdır.'

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye olarak 3 yıllık süreçte Konya'nın gelecek 20 yılda ihtiyacı olan bütün konuları ortaya çıkararak yatırımlara girdiklerini kaydederek, Konya'nın bugün büyükşehirler arasında en planlı yapılaşan, gecekondusu olmayan ve altyapıda en ileri noktaya ulaşan bir şehir olduğunu söyledi. Bakan Coşkun'a belediye çalışmalarına ve ülke meselelerine verdiği destek nedeniyle teşekkür eden Başkan Akyürek, 'Son bir ay içinde gerçekleşen Belediyelerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (Beldes) ile, parti ayrımı gözetilmeden nüfusu 10 binin altında olan belde ve ilçe belediyeleri toplam 21 trilyon liralık imkana kavuştular. Bu, Konya'da yeni bir yatırım heyecanı oluşturdu. Bu konuda hem sizi, hem de Konya milletvekillerini kutluyorum' dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da, Başkan Akyürek'in son yıllarda Konya'ya yeni bir hüviyet kazandırdığını belirterek, yapılan çalışmaların diğer şehirlere de örnek olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin Konya'yı çağdaş, modern bir şehir durumuna getirmek için gece gündüz çalıştığını kaydeden Bakan Coşkun şöyle devam etti: 'Başarıdaki temel anlayış, herkesle uyum içinde çalışılmasıdır. Belediyeler halka hizmetin en son noktalarıdır. İnsanlar doğumlarından ölümlerine kadar belediye hizmetleri ile karşı karşıya kalırlar. Ülkelerin huzuru, belediyelerin iyi çalışmasına bağlıdır.'

Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bakan Coşkun'a orijinal aruz vezni ile basılan Mesnevi, Mevlana Müzesi maketi ve tablo hediye etti. Bakan Coşkun da, Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri'ni imzaladı.


Ana Sayfa