Ankara'daki Konyalı Öğrenciler Eğitim Yardımlarını Alıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden eğitim yardımı almaya hak kazanan Ankara'daki 167 öğrenci düzenlenen programla banka kartlarını teslim aldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Ankara Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen programın açış konuşmasını yapan Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Atilla Şirin, şehir dışında öğrenim gören öğrencilerin Konya'nın birer temsilcisi olduğunu belirterek, tüm öğrencilere öğrenim hayatlarında başarılar diledi. Şirin, ilköğretim birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar öğrencilere desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in seçim döneminde 10 bin öğrenciye eğitim yardımında bulunma sözünü yerine getirmesinin önemine dikkat çekerek, 10 bin öğrenciye, gazi ve şehit çocukları ile öksüz ve yetim çocukların da eklenmesinin gurur verici olduğunu vurguladı.

AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz de, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilere sahip çıkarak destek verdiğini vurgulayarak, bu öğrencilerin gelecekte Konya için gurur verici çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı ise, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu kaydederek, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yatırımların arasına öğrencilere verdiğini eğitim yardımının da eklenmesinin güzel bir davranış olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Ankara'da öğrenim gören 167 Konyalı öğrenci, eğitim yardımlarını alabilecekleri banka kartlarını teslim aldı.


Ana Sayfa