Amatör Kulüplerin Deplasman Masrafları Büyükşehir'den

Konya Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Konya''daki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu.

Malzemelerin kulüplere teslimi için Atatürk Spor Salonu''nda düzenlenen törene Konya Vali Yardımcısı Nevzat Dalkıran, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Mehmet Baykan, Konyaspor Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu ile amatör takımların antrenörleri ve sporcuları katıldı.

KASKF Başkanı Mehmet Baykan, her yıl geleneksel hale getirdikleri malzeme yardımları ile amatör spor kulüplerini desteklediklerini belirterek, amatör kulüplere verdiği destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

AMATÖR KULÜPLERE İKİ MÜJDE BİRDEN

Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar amatör kulüplerin deplasman masraflarının bir kısmını karşıladıklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bundan sonra Konya’daki amatör spor kulüplerinin tüm deplasman masraflarını karşılayacakları müjdesini verdi. Amatör kulüplerin istediği suni çim sahasını da kısa sürede hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Akyürek, “Konya, sporda ciddi bir altyapıya sahip. Tesisleşmede belli mesafeler alındı. Çok ciddi çalışılıyor. Yapılan çalışmalarla Konya, büyük bir patlamaya hazır hale geldi. Konyaspor Konya’daki sporun lokomotifi. Onlar başarılı oldukça, kurumsallaştıkça, güçlü bir şekilde var oldukça Konya’mız da güçlenecek. Bunun temel taşı da amatör spor kulüpleridir. Yokluk içindeyken bile spora hizmetten vazgeçmeyen amatör spor kulüplerinin çalışanları ve sporcularına Konya adına teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Dalkıran da, sporun gelişmesi ve kitlelere yayılmasının tüm kurumların sporcularımıza destek olmasıyla mümkün olduğunu kaydederek, bunun en güzel örneğinin Konya’da yaşandığını ifade etti.

BAŞKAN AKYÜREK’E PLAKET

Konuşmaların ardından KASKF Başkanı Mehmet Baykan, amatör spora katıklarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e plaket verdi. Daha sonra, 2007-2008 sezonunda amatör sporda başarılı olan takımlara ödülleri verilerek kulüplerin malzemeleri dağıtıldı.


Ana Sayfa