52 Bin Öğrenciye Eğitim Semineri Büyük İlgi Görüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) tarafından Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi kapsamında organize edilen 52 Bin Öğrenciye Eğitim Semineri programının 13.'sü altı ilköğretim okulunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'ndeki programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, KOSKİ Genel Müdür Vekili Ahmet Sorgun, Karatay Kaymakamı Mustafa Hakan Güvençer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turan Gündoğdu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı, 13.'sünü düzenledikleri programda, öğrencilerin kent kültürü ve kentlilik bilinci konusunda bilgilendirilmelerini sağladıklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turan Gündoğdu, eğitimin sadece okullarda, ailede, belli fiziki mekanlarda verilen bir etkinlikten ziyade, her ortamda bütün bireyleri içine aldığını belirterek,Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen eğitim seminerlerinin kent kültürü ve kentlilik bilincinin artırılmasına katkı sağladığını vurgulayarak, şehirde birlikte yaşarken, ortaya çıkan olumsuzlukların kaldırılması için herkesin sorumlulukları olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Uzman Pedagog Battal Odabaşı tarafından verilen eğitim seminerine geçildi. Öğrecilere 'Kentli İnsan, Bilinçli İnsan'dır konulu seminerini sunan Odabaşı, bir kişinin başarılı olması için önce kendini, sonra ilişkilerini, daha sonra da çevresini kontrol etmesi gerektiğini ifade etti. Kentliliğin tüketmekle değil, üretmekle olacağını kaydeden Odabaşı, 'Kentlilikte önemli olan unsur, sosyal dokudur. Sinemaya, tiyatroya gitmek ve kitap okumanın, kent kültürü ve tarihi mirasa sahip çıkmanın önemini bilmemiz gerekiyor' dedi.

Seminerden sonra, okulların belirlediği birer öğrenciye Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek adına takdirname ve hediyeleri verildi. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, okul kütüphanelerine de kitap armağan etti.

Programda öğrenciler, tiyatro, halk oyunları ve mehter takımının gösterisi ile eğlendiler.


Ana Sayfa