2. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı Tanıtım Toplantısı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Belediyeler Birliği ve Tüyap Konya Fuarcılık tarafından birlikte organize edilen 2. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı ve Belediyecilik Sempozyumu'nun tanıtım toplantısı yapıldı.

KTO-TÜYAP Uluslar arası Fuar Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında organizasyon ile ilgili bilgi veren Tüyap Konya Müdürü İlhan Ersözlü, 6 ülkeden 107 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla hazırlanan fuara, Türkiye genelinden ve Konya'dan çok sayıda belediyenin de katılacağını söyledi.

Toplantıda konuşan Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı, bu yıl ikincisi düzenlenen fuar ile Konya'da büyük bir eksikliğin giderildiğini belirterek, Konya'ya ticari anlamda katkı sağlayan fuarın, Türkiye'deki tüm belediyelerin buluşma merkezi haline geleceğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın ise, 2. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı'nın Konya'nın birikimi sonucu ortaya çıktığını vurgulayarak, hedeflerinin fuarı uluslar arası bir konuma getirmek olduğunu belirtti. Fuarın, belediyeler arasında hizmet yarışını da beraberinde getireceğini kaydeden Aydın, Belediyecilik Sempozyumu'nun gerçekleşeceği fuarda, ayrıca çevre konulu proje yarışmasının da ödüllerinin verileceğini söyledi.

KTO-TÜYAP Uluslar arası Fuar Merkezi'nde, 8 Haziran 2006 Perşembe günü saat 11.30'da açılışı yapılacak olan 2. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı, 11 Haziran 2006 Pazar gününe kadar açık kalacak. 11.00-19.00 saatleri arasında açık kalacak fuara gitmek isteyenler için Alaadin Tepesi Fuar girişi ile Konya Ticaret Odası önünden her saat başı araç kaldırılacak.


Ana Sayfa