10 Bin Aileye 750 Milyar Lira

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı içinde yardıma muhtaç 10 bin aileye 750 milyar TL. tutarında gıda yardımı yapılıyor. Gıda yardımlarının dağıtımı Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenle başladı.

Törene katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, herkesi muhtaç ailelere yardım yapmaya çağırarak 'Büyükşehir Belediyemiz, bu Ramazan 10 bin aileye gıda yardımında bulunacaktır. Kendimize ait araçlarla personelimiz tarafından birer birer evlerine teslim edilerek dağıtımı yapılacaktır. Hoş olmayan görüntülerin yaşanmaması için böyle bir yönteme başvurduk. Ramazanda büyük bir yardımlaşmanın, dayanışmanın, karşılıklı muhabbetin oluşması için Büyükşehir Belediyesi olarak ilk adımı atmış bulunuyoruz. İnanıyorum ki pek çok kuruluşumuz ve hali vakti yerinde olan vatandaşlarımız da maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım elini uzatacaktır. Tüm halkımızı yardımlaşmaya, açları doyurmaya ve yardıma muhtaçlara sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu gün burada başlattığımız yardımın toplam maliyeti 750 milyar TL.'dir. Tespit edilen her aileye 75 milyon TL. değerinde gıda paketi verilecektir.' dedi.

Özkafa'nın konuşmasının ardından gıda yüklü araçlar 10 bin aileye, içinde 4 kg un, 3 kg şeker, 3 lt mısır özü yağı, 1 kg çay, 3 kg prinç, 3 kg makarna, 2 kg kırmızı mercimek, 2 kg bulgur, 3 kg fasulye, 1 kg zeytin, 1 kg nohut 2 kg tahin ve 5 li el sabunun yer aldığı paketleri ulaştırmak için dualar eşliğinde yola çıktı.


Ana Sayfa