e-Dolum
Elkart'a Nasıl Bakiye Yüklerim

           1. Banka kartınızı kullanarak http://atus.konya.bel.tr‘den e-dolum işlemini yapınız. e-Dolum yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş (fotoğraflı, bir T.C. kimlik numarasına kayıtlı) Elkart olması ya da kart numarasını bilmeniz gerekiyor. Kart numarasını nasıl öğrenirim?
           2. Kullanacağınız toplu ulaşım aracında ya da turnikelerde bulunan kart okuyucu cihaz (validatör) üzerindeki Yeşil Butona Yeşil Butona Basınız basınız. (cihaz üzerinde yeşil buton bulunmuyorsa araç sürücüsünden yardım isteyebilirsiniz.) Cihaz yükleme moduna geçecek ve ekranda ‘Kartınızı Gösterin’ yazacaktır.
           3. Yükleme modundaki cihaza kartınızı tutunuz ve cihaz ‘Kartınıza … TL Yüklendi’ uyarısı verene kadar kartınızı çekmeyiniz. Bu uyarıdan sonra e-Dolum işlemi tamamlanmış olacaktır.
           4. İşlem tamamlanmasından sonra, kartınızı çekmenizle birlikte cihaz otomatik olarak normal moda geçecektir. Kartınızı tekrar okutarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
           5. Elkart e-Dolum hizmeti sadece aşağıda linki bulunan sayfamızdan sunulmaktadır. Google Play ya da App Store’da bu hizmet ile ilgili her hangi bir uygulamamız henüz bulunmamaktadır.