KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

TEMİZNET

SORU    : TEMİZNET'in hangi sürümünü kullanıyorum?
CEVAP  : TEMİZNET 2011 yılı sürümü Temiznet V1.2'dir daha önceki versiyon Temiznet V1.0 idi.

SORU    : TEMİZNET V1.2 hangi işletim sistemlerinde çalışır?
CEVAP  : TEMİZNET V1.2 Windows XP, Windows Vista, Windows 7'de çalışmaktadır.

SORU    : TEMİZNET V1.2 Hangi web tarayıcılarında çalışır?
CEVAP  : TEMİZNET V1.2 Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Crome'de çalışmaktadır.

SORU    : TEMİZNET’te internet ve bilgisayar kullanım sınırlaması var mıdır ?
CEVAP  : TEMİZNET Programı ile kullanıcıların Internet ve Bilgisayar kullanım sürelerini sizin ayarlayabileceğiniz ve belirleyebileceğiniz bir tasarım ve özellik getirmiştir. Bu özellik sayesinde hangi kullanıcının hangi saatlerde interneti veya bilgisayarı kullanabileceğini sadece siz ayarlayabilirsiniz.

SORU    : TEMİZNET’te download kısıtlamaları mevcut mu ?
CEVAP  : TEMİZNET kurulu olan bir Bilgisayarda internetten indirilecek dosya ve diğer materyalleri engelleyebilirsiniz.

SORU    : TEMİZNET’te isme göre adres sınırlaması yapılabiliyor mu ?
CEVAP  : TEMİZNET programı yönetici kişininde dilediği siteyi yasaklayıp dilediği siteyide serbest bırakması için bir alan ayırmıştır. Kullanıcılar için geçerli olacak Filtreleme işlemleri dışında ayrıca Yönetici kişinin tercihlerinin de uygulanabileceği bir bölüm yapılmıştır. Bu bölüme yazılan web site adresleri, programımızda ki yasak listesine ve kelimelerine bakılmaksızın geçerli sayılır.

SORU    : TEMİZNET’te güvenli özel alan tanımlamaları yapılabiliyor mu ?
CEVAP  : TEMİZNET yazılımı ile, dilerseniz bir kullanıcının sadece sizin seçtiğiniz özel ve farklı bir alanda internet kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

SORU    : TEMİZNET’te otomatik veri tabanı güncellemesi var mı ?
CEVAP  : Uluslararası bir araştırma şirketi Internette her gün 10.000 den fazla içeriği uygun olmayan sitenin açıldığını açıklamıştır. Bu gerçekten çok yüksek bir sayıdır. Siz kullanıcılarımızın bu kadar çok sayıdaki siteyi tespit etmesi ve bunu ya sak siteler ar asına eklemesi neredeyse imkansızdır. İmkan olsa bile sadece sitelerin isimlerinin yasaklanması yetmemektedir. Çünkü bir sonraki hafta yada ayda aynı site yeni bir isim yada içerik ile yine faaliyetini sürdürmektedir. TEMİZNET kurulu bir Bilgisayarda yasaklı siteler tamamen otomatik şekilde kullanıcılarının veritabanına eklenir. Böylelikle kulllanıcı sürekli güncel bir veritabanı kullanır.