engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

PAKİSTAN İÇİN EL ELE  
            Kardeş Ülke Pakistan'a yardımlar devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı ile Konya'daki Sivil Toplum Kuruluşları tarafından organize edilen 600 milyar lira değerinde gıda ve barınma malzemesi Muzafferabad bölgesine gönderildi. Yardımlar Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın çaldığı marşlar ve dualar eşliğinde yola çıktı.
28.10.2005 14:06 
        Konya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı ( SADAV) ve Konya'daki Sivil Toplum Kuruluşları Pakistan'a 600 milyar lira değerinde gıda ve barınma malzemesi gönderdi. Pakistan'da meydana gelen depremin ardından bölgeye giden yardım ekibinin tespitleri doğrultusunda hazırlanan yardım konvoyunun ilk kafilesi dualar ve mehter marşları eşliğinde uğurlandı. 7 gün içinde kara yoluyla Pakistan'ın başkenti İslamabad'a ulaşması beklenen konvoyun Keşmir'in başkenti Muzzafferabad yollarının bozuk olması ve tır ulaşımı için uygun olmaması nedeniyle İslamabad'ta yükünü yerel kamyonlara aktarması planlanıyor.

Yardım konvoyunun Pakistan'a gönderilmesi törenle gerçekleştirildi. Konya Kültür Park girişinde yapılan tören Büyükşehir Belediyesi'nin mehter takımının mini konseriyle başladı. Halkın büyük ilgi gösterdiği uğurlama törenine Büyükşehir Belediyesi yöneticileriyle birlikte Konya'daki Sivil Toplum Kuruluşları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Törenin açış konuşmasını yapan Sadav Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eyüp Çetin, Pakistan'a gerçekleştirdikleri ilk yardım çalışmasında aşevi ile sağlıklı su hizmetini başlattıklarını hatırlatarak, kısa sürede bölge insanının acil ihtiyaç duyduğu malzemeleri de tespit ettiklerini ve bugün bölgeye gönderilen konvoyun bu bilgiler ışığında hazırlandığını söyledi. Bölgenin yeniden imar edilmesi ve insanların yaşadıkları zor şartlardan kurtarılması için daha çok yardıma ihtiyaç duyduğunu söyleyen Çetin, bölgeye yardım ekibi gönderen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

KOSKİ Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sorgun ise, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yardım ekipleriyle ihtiyaç duyulan her alanda görev aldığını hatırlatarak, bunun şehir insanının duyarlılığını yansıtması ve şehrin tanıtımı için çok önemli olduğunu dile getirdi. Sorgun, konvoyun oluşumuna katkı sağlayan tüm firmalara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür etti.

Törende bağışa katılan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman, Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilen Ziya Özboyacı, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk ve Seydişehir Belediye Başkanı Dr. İbrahim Halıcı da birer konuşma yaptı. Konuşmacılar bölgeye yardım ekibi gönderen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür ederek, Başkan Akyürek'in Konyalı'nın hassasiyetine sahip çıktığını dile getirdiler.

Konuşmaların ardından okunan dua ve mehter marşları eşliğinde konvoy yola çıktı. Konvoyun 7 gün içinde bölgeye ulaşması beklenirken, ikinci konvoyun hazırlık çalışmalarının da yapıldığı öğrenildi. Gönderilen yardım malzemeleri 20 TON MAKARNA, 3 BİN 600 KG. SIVI YAĞ, 5 BİN ÇİFT KIŞLIK AYAKABI, 225 ÇADIR, 350 SOBA, 330 UYKU TULUMU, 400 ADET KOMPET TEK KİŞİLİK YATAK, BİN ADET KIŞLIK ŞAPKA ve 500 ADET KIŞLIK ELDİVEN'den oluştuğu, yardım malzemelerinin 600 milyar lira değerinde olduğu belirtildi.

Diğer Haberler
1 6 Milyon Fidan Toprakla Buluştu
2 Konya’daki Şivlilik ve Fener Alayı Coşkusuna Binlerce Konyalı Katıldı
3 Konya Merkezden Sonra En Büyük Restorasyon Çalışması Akşehir’de Yapıldı
4 Büyükşehir’den Akşehir’e Yatırım Yağmuru
5 Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun
6 Cern International Masterclass Etkinliği Konya Bilim Merkezi’nde
7 Tuzlukçu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
8 16. Konya Tarım Fuarı Kapılarını Açtı
9 Payitaht Müzesi Selçuklu Başkenti Konya’ya Değer Katacak
10 Konya Kitap Günleri Başladı
11Meram Son Durak’ı Cazibe Merkezi Haline Getirecek Proje Başlatıldı
12Başkan Akyürek: Bir Milletin Esas Gücü İmanlı, İnançlı Gençliğidir
13Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Dualarla ve Coşkuyla Kutlandı
14Çanakkale Bir Kahramanlık Destanıdır
15Büyükşehir’den Bir İlk Daha: E-Desen Haritası
16Hadimi Külliyatı Türkçe’ye Kazandırılıyor
17Başkan Akyürek Hadim’de Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
18Türkiye’deki Gelişimi Görmek İçin Konya’ya Gelecekseniz
19Başkan Akyürek Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı İnşaatını İnceledi
20Başkan Akyürek Selçuklu Muhtarlar Derneği’nin Genel Kuruluna Katıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır