engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Konya Heyeti Ulaşılamayan Bölgelere Yardım Götürüyor  
            Yaklaşık 5 milyon insanı etkileyen Keşmir depremi 1.5 milyon insanı evsiz bıraktı. 70 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği tahmin edilen bölgeye ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Heyeti, havaların gün geçtikçe soğumaya başladığı Keşmir bölgesinde, ulaşılamayan bölgelere yardım götürmeye çalışıyor. Heyet Başkanı Eyüp Çetin, bölgede öncelikli olarak su arıtma tesisi, sıcak yemek servisi yapan bir aşevi ve Konya'dan gelecek malzemelerinin dağıtımının koordine edileceği bir iletişim merkezi kurmayı planladıklarını söyledi.
17.10.2005 11:12 
        Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Pakistan'a gönderdiği yardım heyeti çalışmalarına başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'taki yardım faaliyetlerine katılan arama-kurtarma ekipleriyle görüşen Konya Yardım Heyeti Başkanı Eyüp Çetin, bölgede acil olarak çadır, sağlık malzemesi, battaniye, gaz sobası ve kışlık giysi ihtiyacı olduğunu tespit ettiklerini belirterek, yardımlarını bu konularda yoğunlaştırılacaklarını bildirdi.

Pakistan'da bulunan Pak-Türk Vakfı yöneticileriyle görüştüklerini söyleyen Konya Yardım Heyeti Başkanı Eyüp Çetin, Pakistan'ın Keşmir bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığını vurgulayarak, 'Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda; barınma, sağlık malzemeleri, battaniye ve gazlı soba ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Ayrıca, bölgedeki altyapının tamamen tahrip olması nedeniyle su kaynaklarının da kirlendiğini, insanlara sağlıklı su ulaştırılamadığını gördük. Bölgede kuru bakliyat olarak yeterince malzeme dağıtılırken, şu ana kadar sıcak yemek dağıtımı yapılmamış. Konya Yardım Heyeti olarak bölgede öncelikli olarak su arıtma tesisi, sıcak yemek servisi yapan bir aşevi ve Konya'dan gelecek malzemelerinin dağıtımının koordine edileceği bir iletişim merkezi kurmayı planlıyoruz. 17 Ekim 2005 Pazartesi günü itibariyle bölgede yapacağımız yardımlarımızı şu ana kadar ulaşılamayan bölgelere ulaştırarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz' dedi.

Himalaya Dağları'nın ortasına kurulan şehirlerde ve diğer yerleşim bölgelerinde meydana gelen depremin çok büyük bir alanı etkilediğini ve hava şartlarının yardım çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Çetin, hava şartlarının gittikçe ağırlaşması ve bir ay içinde kar yağışının beklenmesi nedeniyle Konya'dan bölgeye yapılacak yardımların çadır, battaniye, kışlık giysi ve özellikle gazlı soba ağırlıklı olmasını talep etti. Çetin, Konya Yardım Heyeti'nin bölgeye ulaşmasında desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başta olmak üzere, Konya'daki sivil toplum kuruluşlarına, işadamlarına ve tüm Konyalılar'a teşekkür etti.

Yardım heyetinde bulunan Dr. Faruk Altınok, yardımların bölgede yaptıkları tespitlerden sonra daha etkili bir şekilde yapılacağını belirtirken; heyete Konya Sivil Toplum Kuruluşları adına katılan İcra Heyeti Üyesi Adem Seleş de, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulanarak, yardımların soba, çadır, battaniye ve kışlık giysi üzerine yoğunlaştırılmasını istedi. Seleş, yardımların bir an evvel organize edilerek bölgeye ulaştırılması gerektiğini bildirdi.

Diğer Haberler
1 Her Hafta Sonu “Sema”da Buluşalım
2 MUBİS Muhtarlara Büyük Kolaylık Sağlıyor
3 Medeniyetimize ve Mirasımıza Çok İyi Sahip Çıkmalıyız
4 Dualarımız Kahraman Mehmetçik İçin
5 Yeni Dönemde Şehir Kimliği ve Estetiği Ön Planda Olacak
6 Alo 153 ile Kapımız Her Zaman Açık
7 Büyükşehir’in Canlı Yayın Kameralarına Büyük İlgi
8 Ankara’da Konyalılar Buluşması Yapıldı
9 Tarihi Eserler Büyükşehir Koruması Altında
10 Büyükşehir’den Hafızlar İçin Daru’l Huffaz
11Konya’nın Tarihi Dokusu Belediye Başkanlarını Etkiledi
122002’den Bugüne Ülkenin Tarihini Değiştirdik
13AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Konya Planlamada Örnek Şehir
14AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı Konya’da “Millete Hizmet Sevdamız Bizi Her Zaman Diri Tutuyor”
15Tarihi Alaaddin Camii’nin Restorasyonu Tamamlanan Doğu Bölümü İbadete Açıldı
16“Yeşil İçinde Konya” İçin Çalışıyoruz
17Konya’daki Bütün Camilerde Türk Bayrağı Dalgalanacak
18Ahmet Sorgun: Bayrakları En Güzel Yerlere Asmak Vatandaşlık Görevimiz
19Dev Enerji Projesi İçin Geri Sayım Başladı
20Şehrin Dört Bir Yanı Şanlı Bayrağımızla Süsleniyor
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır