engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Ramazan'da Trafik Sorunu Olmayacak  
            Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı'nda yaşanması muhtemel trafik yoğunluğunu gidermek amacıyla şehir merkezine bağlantısı olan yollar ile şehir merkezinde yapımı devam eden çalışmaları bitiriyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Aydın, yüzlerce ekibin Ramazan Ayı'nın ilk gecesi sabaha kadar çalışarak trafik yoğunluğunu hafifletecek caddeler ile kavşakların ulaşıma açılacağını bildirdi. Aydın, 'Görevimizin başındayız ve şehrin ihtiyaç duyduğu her türlü çözümü en akılcı hizmetlerle gerçekleştirme gayreti içindeyiz.'dedi.
04.10.2005 17:40 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı şehir ulaşımını rahatlatmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaların yönünü Ramazan Ayı dolayısıyla değiştirdi. Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Aydın, çalışma seyrini Ramazan Ayı'na göre yeniden şekillendirdiklerini belirterek, trafik akışını olumsuz yönde etkileyecek çalışmaları yoğunluğun olmadığı saatlerde yürüteceklerini, yoğunluğun yaşanacağı iftar saatlerine doğru çalışma alanlarını trafiğe açarak herhangi bir tıkanmaya sebebiyet vermeyeceklerini bildirdi. Şenol Aydın,'Ulaşıma yönelik başlattığımız hizmetlerimiz aksamadan devam ediyor. Hizmetleri yürütürken normal trafik seyrini etkilememesine dikkat ediyor, genel trafik akışını etkilememeyi hedefliyoruz. Ancak Ramazan Ayı dolayısıyla özellikle iftar saatlerine yakın zamanlarda belirli noktalarda trafik yoğunluğu normalin üzerine çıkacaktır. Bu nedenle özellikle Kemerli İş Merkezi ile Beyşehir Çevre Yolu arasında yeni açtığımız 2 km. uzunluğundaki Şefik Can Caddesi'ni Ramazan Ayı'nın birinci günü ulaşıma açmış olacağız. Burada ekiplerimiz asfaltlama çalışmalarıyla altyapı düzenleme çalışmalarını sürdürmektedirler. Sabah saatlerine kadar sürecek çalışmanın ardından bu caddenin ulaşıma açılmasıyla bölgede ki trafiği önemli ölçüde rahatlatmış olacağız. Hemşerilerimizi Ramazan Ayı'nın birinci günü itibariyle bu caddeyi kullanmaya davet ediyoruz. Ayrıca Atatürk Caddesi'nde yürütülen çalışmalarda önemli ölçüde tamamlandı. Trafiğin olumsuz etkilenmemesi için bu caddemizi de trafiğe açmış bulunuyoruz. Ramazan Ayı boyunca çalışma yürütülen bölgelerde trafik yoğunluğu yaşanması durumunda çalışmalar bırakılarak bölge trafiğe açılacaktır. Şefik Can Caddesi, Atatürk Caddesi, Aslım Caddesi, Beşyol Kavşağı ve Aydınlıkevler Kavşağı'nda çalışmalar trafik akışına göre belirlenecek ve söz konusu çalışma alanları trafiğe açılacaktır' dedi.

Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkararkurt ise 'Yüzlerce ekibimiz şehir ulaşımının rahatlaması ve hizmetlerin planlanan zamandan önce tamamlanması amacıyla gece-gündüz çalışmalarını yürütmektedirler. Şehir merkezinden konutlar bölgesine ulaşımın daha rahat sağlanması ve iş merkezlerinin bulunduğu bölgede trafik yoğunluğunun yaşanmaması için Kemerli İş Merkezi arkasından Şefik Can Caddesi'ne bağlantı sağlayan kavşak ile Şefik Can Caddesi'ndeki çalışmalar bu gece tamamlanacaktır. Ayrıca Atatürk Caddesi hizmete açılmıştır. Beşyol Kavşağı ile Nalçacı Caddesi'ndeki kavşaklarda devam eden yan dönüşlerdeki düzenleme çalışmaları da trafik yoğunluğu yaşanmadan bitirilerek trafiğe açılacaktır. Söz konusu bölgelerde ötelediğimiz çalışmalarımız trafik yoğunluğunun yaşanmadığı saatler ile gece saatlerinde yürütülecektir' diye konuştu.

Diğer Haberler
1Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
2Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
3Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
4Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
5“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
6Filistin'in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
7Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
8Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
9Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
10Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
11UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
12Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
13Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
14Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
15Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
16Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
17Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
18Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
19Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
20Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır